» Poradna » Web a internet

V GoogleChrome se mění české znaky na ruské

Zdravím, včera se objevil menší problém se znaky na webových stránkách. Například na facebooku nebo na twitchi v chatu se mi mění některá písmena s diakritikou na ruské znaky, ale na seznamu nebo na mobilmanii je mám normálně česky. Zkoušela jsem přeinstalovat prohlížeč, ručně v prohlížeči nastavit používaný font, resetovat nastavení prohlížeče, jazyk. Hrabala jsem se v nastavení samotného windowsu - měnit fonty, jazyk. Děje se to jen v Google Chrome a dělo se to i v Internet Exploreru - tam pomohlo vypnutí SmartScreenu. U Mozilly se to neděje. Nejsem si vědoma žádných změn v počítači za poslední dobu, akorát jsem doinstalovávala psyhx od Nvidie na rozjetí her. Samozřejmě jsem prvně projela vyhledávače, ale nic kloudného nemůžu najít. Kdyby se našel někdo, kdo ví co s tím, byla bych vděčná. Děkuju za jakoukoliv odezvu.

Odpovědi na otázku

To je pořád dokola. Veškeré nastavení má Chrome (a otatní prohlížeče) uloženo ve složce uživatelského profilu. PŘEINSTALACE PROHLÍŽEČE JE ZBYTEČNÁ, POKUD SE PONECHÁ PŮVODNÍ POŠKOZENÝ PROFIL.Ukonči Chrome > smaž složku "UserData" s profilem > spusť Chrome, složka se automaticky vytvoří nová.> hotovo!složka je zde: C:\Users\uživatel\AppData\Local\Google\Chrome

Děkuju moc za radu, jsem zase o něco chytřejší. Jestli to mělo pomoct, tak nepomohlo.

Stejně tak je přeinstalace prohlížeče zbytečná, když stačí vymzazat profil.. Jenže chrome se instaluje do %APPDATA%

Problém vyřešen tou nejjednodušší ptákovinou co šla udělat, bohužel mě nenapadla. Stačí promazat / nahradit veškeré fonty od někoho jiného. Díky za váš čas, snad to pomůže i někomu jinému, přeju pěkný den .

Ešte jednoduchšia (ak to prehliadač má), nastaviť pre zobrazovanie stránok SYSTÉMOVÚ znakovú sadu a nie tie, ktoré sú na webe.