» Poradna » Windows (a jiné OS)

V excelu zaměnit čárku za středník, zrušit diakritiku a mezeru

Dobrý den,prosím v buňce mám text oddělený čárkou, potřebuji změnit na středník a zrušit také diaktitiku a mezeru před druhým slovem (případně třetím slovem).příklad textu:sluníčko, pohodička, mořepotřebuji vytvořit:slunicko,pohodicka,moreMoc předem děkuji,Vlasta

Odpovědi na otázku

Dummiest way klávesová zkratka “Ctrl”+”H” najít “mezera čárka” a nahradit “čárka”...

Nahradit "středník". Má to blbě.

Jj, koukal jsem. Dal příklad a dostal odpověď na příklad ;)

jj omlouvám se, dala jsem zase čárku :(

to je nějaká školní úloha na práci s Excelem?

Řešením je využít VBA a napsat si vlastní funkci, která provede všechny kroky. Soubor musí být uložený s podporou maker, tedy *.xlsmhttps://uloz.to/tam/31502509-49cc-4765-b7...

Náhrada znaku Ctrl+H, nebo fukce substitute, na mezery zabírá funkce pročistit, ale na diakritiku fci neznám. Obecně je řešením data exportovat jako text, modifikovat a opět importovat.

Nebo VBA na to diakritiku.

Na diakritiku Ctrl+H funguje úplně stejně.

ale může být jednodušší to nakrmit (např. přes CSV) do nějakého online nástroje ala:https://miniwebtool.com/remove-accent/pokud toho nemáš bůhvíkolik, nejsou to citlivá data a nepotřebuješ to dělat často.