» Poradna » Programy

V čem vytvořím písmeno vlastní velikosti?

Zdar. Chci se zeptat v čem vytvořím písmeno a mělo velikost např. 13x18? a pak ho mohl vytisknout. Díky za pomoc!

Odpovědi na otázku

treba v malovani, staci si ho namalovat a vytisknout.

Aj vo worde.
Napíšeš písmeno, "vysvietiš ho, teda označíš" potom formát - písmo - a ručne zadáš veľkosť -číslo požadovanej veľkosti.

13x18 čeho ? hušek? brambor?
Všechny fonty se dají v editorech nastavit jak je chceš velké, jen si vybrat a použít. Akorát rastrové písmo bude po zvětšení zubaté.

Pokud chceš měnit jen velikost fontu, tak jak tu radí ostatní. Pokud chceš libovolný poměr šířky a výšky písmena, pak např. Corel Draw nebo jiný editor vektorové grafiky. Napíšeš text, vybereš a taháš za jeho vodorovnou/svislou stranu, nebo v okně transformací přímo zadáváš velikosti, jako u všech objektů.

Jde to ve Wordu - WordArt