» Poradna » Web a internet

V čem psát kompilovaný web (skryté zdroj. texty ) Win pro ODBC databáze?

Prosím, potřebuji přepsat ASP web do něčeho, kde zákazníci neuvidí zdrojáky webu a nebou si to moci instalovat někde jinde - kontrola na MAC adresu serveru(?). Jde hlavně o dotazy do databází a následné zobrazení na klientovi ve formě tabulek. V těchto tabulkách jsou odskoky do dalších přehledů nebo tabulek. Není třeba řešit rychlost ani počet uživatelů. Provoz je v Intranetu a řádově desítky současně pracujích uživatelů, ideálně IIS na Windows - to mají všude ;-(). Nepředpokládá se větší editace dat.Máte, prosím, nějaké zkušenosti, jak toto řešit?Moc díky...

Odpovědi na otázku

tohle bych viděl na nějaký CMS, ale bez dalších informací týkajících se struktury těch dat, co tam chceš, se dá sotva poradit víc detailně.

Původní řešení v ASP už existuje přes 10 let a je to velice pružný (protože je jednoduchý) systém na zobrazení nejrůznějších metedat. Dá se do něj rychle dodělat další funcionalita (nebo změnit a doplnit stávající). Chtěl bych to jen přepsat se zachováním flexibility...

Taky jim neposílej zdrojáky ale video. Odsnipovat se dá všechno.

1) Kontrola na MAC je blbost. Nepomůže to a bude tě to otravovat.2) Jde to: http://stackoverflow.com/questions/12743131/hiding... 3) Ke zdrojovému kódu PHP se uživatelé nedostanou.

Moc díky, ad 1) - myslel jsem to tak, že celý web bude kotrolovat na čem běží a zda ho někdo nedal někam jinam.ad 2) na tohle jsem narazil také - chtěl jsem další názory...ad 3) netušil jsem, to PHP umí - nejsem odborník na web - to, co dělám, je jen provázané zobrazení dat z db - nicméně je to třeba chránit. Poběží to na webu klienta, který bude mít k tomu plný přístup. Takže proto ten požadavek na komplaci.Zároveň chci mít co nejmenší práci převodem z ASP

1) Zabezpečení pomocí MAC adresy není bezpečné při jakémkoli použití. MAC adresa je 48 bitové číslo. Z toho lze vyloučit ty MAC adresy, které ještě nebyly použity a MAC adresy prehistorických zařízení přiřazovaných v úplných počátcích. Potom se vyřadí speciální vyhrazené MAC a pak se vyřadí všechny MAC adresy zařízení, co nekomunikují po Ethernetu (takže WiFi, WiMAX...). Potom si útočník vytipuje pravděpodobné serverové modely různých výrobců a pak už jenom bude zkoušet.Z MAC adresy jde poznat výrobce (prvních 24 bitů) a podle zbývajících 3 B sérii a konkrétní model.Zabezpečení se spíš dělá nějakým privátním klíčem, který budeš mít uložený na serveru a který samozřejmě nebude veřejně přístupný.2) Napřed vyzkoušej to, abys nemusel přepisovat do PHP.3) PHP běží na serveru a jako výstup generuje pouze HTML stránku, která se následně odesílá klientovi. Ke kódu PHP skriptu se klient vůbec nedostane.

Celé to běží ve firemním Intranetu, nejde tedy o klienty ale o adminy serveru nebo ty, kteří by to chtěli instaloval někde vedle v jiné firmě bez zaplacení licence na web. Proto stačí kompilace - pokud možno hůře prolomitelná. Přijdu do firmy (nebo přes vzdálená přístup) a uložím tam *.dll nebo něco podobného a jen kontroluji, že to běží na to serveru (tak byla myšlena kontrola přes MAC adresu. V případě PHP tedy jde o adminy Intranetových serverů, nikoliv klientů - to jsou normální business useři.

Tak to ti kontrola MAC tuplem nepomůže, dá se to velmi snadno obejít. Ti lidé znají MAC svého serveru. Takže na každém serveru, ke to budou chtít rozeběhnou vytvoří virtuální adaptér s MAC adresou na které to je blokované a ten probridgují na reálný.Jestli chceš program chránit, tak buď kontroluj proti licenčnímu klíči Windows respektive proti jeho hashi (je v registrech). To bude jednodušší než kdybys si sám dělal licenční klíče a spravoval je.

A když tam bude VLK haf haf ( http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx ), jakože tam být může, tak budou ty hashe stejný, ne?

asp.net + obfuskátor ti nestačí? + k tomu tebou vygenerovaný licenční soubor obsahující např. hash IP adresy?

Hash IP adresy? To se dá poměrně lehce obejít NATem 1:1. Takže ne, něco jiného.

Kromě toho mi uniká smysl, proč porovnávat hash IP adresy a ne přímo tu IP adresu.

To že je to hash IP bude vědět jen autor...a může do něj případně nakombinovat i další identifikační údaje...i když v případě virtualizace a klonů jednoho OS je samozřejmě řešení dost obtížné.

Ano, teď se tvoje úvaha ubírá správným směrem. VM jde jednoduše klonovat. MAC může zůstat stejná a IP taky, stačí jen dát NAT 1:1.Jediné, co se bude měnit je licenční číslo Windows. V registrech se lze dopátrat jeho hashe.

Proč si nereagoval na toto?: Krakatoa | 21. 7. 2014 19:58 Licenční číslo Windows se přece nemusí měnit v případě volume licencí.