» Poradna » Programy

V čem programovat webové stránky

Dobrý den,měl bych takový "stupidní" dotaz: V čem programovat webové stránky?Rozjíždím nějaké podnikání (nijak žhavě) a chtěl bych si udělat nějaké webovky. Chci aby to vypadalo inteligentně a trošku "profesionálně". Samozřejmě k tomu člověk potřebuje patřičné znalosti, které mi v současné době chybí. Nicméňě mám základ a to, že Frontpage není ta správná cesta! Teď stojím před otázkou: "Co se učit?" Chtěl bych si koupit nějakou slušnou příručku a pustit se do učení, jenže...čím mám začít? Čemu se mám věnovat? HTML? PHP? Popřípadně něco jiného? Pro co bych se tedy měl rozhodnout? Výhody/nevýhody různých jazyků? Předem děkuji za odpovědi a pokud je otázka ze základu špatně položená, předem děkuji za schovívavost a vysvětlění. Jo, když už jsem u těch příruček, zajímalo by mě, jestli nemáte nějaký typ!

Odpovědi na otázku

HTML je jazyk, v ktorom su pisane stranky. Cize ten sa musis naucit urcite. A ked do toho chces programovat nejaku funkcionalitu spracovavanu na servri, tak potom k tomu skus napriklad to PHP. Ked chces programovat veci na klientovi, tak na to je JavaScript.

Doporučuji se kouknout na www.jakpsatweb.cz, pro začátečníka je tam spousta užitečných informací

Jo, díky moc! Tušil jsem, že v té mé otázce bude něco špatně...

Tak za prve, chces-li, aby Tve stranky vypadaly profesionalne pak sver jejich stvoreni profesionalum. Pokud se citis lepsi nez profesionalove pak vez, ze kdyz Ti budou stacit stranky staticke, potom vystacis s HTML, jestlize pocitas se strankami dynamickymi potom priber i PHP ovsem to neni prilis pro zacatecniky. Ale bez znalosti HTML se neobejdes tak jako tak. Jako nastroj bohate vystaci jakykoli jednoduchy textovy editor - velice vhodny a dobry je PSPad (je zadarmo). Pocitej ale, ze take budes potrebovat nejaky graficky editor na pripravu obrazku. Zaklady najdes na www.jakpsatweb.cz

Grafický editor není problém a obrázky také ne! Nevěřím, že mé stránky budou lepší než stránky profesionálů, takový ješita nejsem a smysl pro realitu jsem ještě úplně neztratil. Prostě rád bych si to udělal sám a měl ten web originální (takže jsem vyřadil templaty). Jednalo by se o statické stránky, no a až se to trochu naučím, tak možná tlačitká a nějaká vysouvací menu...ale nevím jak je to složité, takže se uvidí.

Tlačítka a vysouvací menu už zase vycházejí z módy. Trend současné doby jsou přehledné weby s textovými odkazy (třeba tady na živě). Javaskripty už má dneska hodně lidí vypnuté a dynamické stránky mnoha lidem vyhazují hlášky o nebezpečí ohrožení počítače, takže se jim taky raději vyhýbám.Vše (nakonec i ty tlačítka) se dá udělat velice rozumě pomocí HTML a CSS. Doporučuji taky přečíst knihu http://seo.jasminka.cz/seo-kniha.pdf - zabývá se tím, jak stránku udělat tak, aby ji dobře vyhledával google. Toť můj názor a doufám, že nebudu ukamenován.

Tak kniha je dobrá, ale imho nestačí,  - tag NOODP tam třeba neni a je dost duležitej.  (a neni tam proto, že ta kniha je stará - abych autorovi nekřivdil)

tak tu knihu nemá ani cenu číst , ted jsem si ji zrovna pročetl a on... odkazovaz na stránku , kterou nechci indexovat přes redirect.php ??? .(ted se to ale dělá rel=nofollow - ale je to novej tag od google/msn/yahoo) ... prostě tak kniha je moc stará

...ale základní principy se nezměnily. Pro seznámení s problematikou je O.K.

A v čem je NOODP tak důležité? Na ranking stránky vliv nemá, pouze ovlivňuje zobrazení popisků ve vyhledávačích.   Nebo se pletu?

Takto: HTML jakozto staticky jazyk stranek je nutny v kazdem pripade. K tomu doporucuju nastudovat zaklady CSS (styly pro HTML)jeste predtim, nez zacnes neco doopravdy vytvaret, usetri mnoho casu v budoucnu.PHP (skriptovaci jazyk optimalizovany pro tvorbu www) je velmi dobry na tvorbu malych a strednich projektu, nevycerpatelne mnozstvi navodu a zdroju k dispozici a pres vsechny vyhrady ma urcite jeste dlouhou budoucnost pred sebou. Pozor, od HTML kodera k PHP programatorovi je cesta dlouha (znalosti + zkusenosti).Na tvem miste bych nezavrhoval hotove veci - jednak staticke sablony pro malinke stranky, jednak redakcni systemy (prevazne v PHP) pro vetsi veci (pro ceske pomery viz.: phpRS, Joomla, Nucleus CMS....) Zadny strach, pri jejich prizpusobovani si uzijes HTML a jineho dost a dost....Vhodny SW neni problem, vlastne staci schopny text. editor, viz. prispevky vyse, spis obezretne vybirej webhosting (nejaky beginners friendly).good luck!

Ještě je tady ASP.NET a její dvojková verze, skvělé pro začínající programátory. A navíc Visual Web Developer Express zcela zdarma !!!!http://rekin.aspweb.cz

tak já jsem scvhálně nepsal JSP, protože ..proto. ale vzhldem k tvém příspěvku.Je tu ještě možnost naučit se JSP, které je moderni a lepší než php (at si řiká co kdo chce, ale na web aplikace) ale pro jednu stránku nemá cenu nasazovat takto "těžkou technologii a zbytečnou"...

Pokud už malinko vládneš HTML, tak je celkem fajn prográmek EditPlus.....

Neuč se ani jeden a stahni si BlueVoda na to nepotřebuješ znlosti jazyků php ani html

Vizualni cast:• Photoshop (nebo alternativa) - musis mit dobre oko a vedet, co je pekne a profesionalni• (X)HTML - pojmi ho jako jemny uvod do programovani, oddelit obsah od grafiky a dodrzovat standardy• CSS - na rozvrzeni stranky a uzce souvisi s (X)HTML• Javascript - mozna az bude cas, ale hodi se umet neco skryt / zobrazit / zmenit (pokud to nejde resit pres CSS)Programovaci cast:• nevaz se na konkretni platformu (ASP.NET atd.)• zkusil bych neco, co funguje vsude - takze PHP, Python (nebo cokoli jineho, jen ne pod taktovkou M$)• pak jeste databaze - v podstate je to jedno, zas plati nic od M$ (chtej za to nehorazny penize)• jeste pak by ses mohl povenovat platforme, na ktere ty weby chces provozovat (at znas aspon konfigurace ruzneho sw)Tak ted uz jen nekolik let studia a praxe a muzes se do toho pustit.Tohle neni vycet vseho, ale pro zakladni orientaci to postaci.

Ahoj, nevím jaým směrem má být podnikání zaměřené a co má nabízet, ale já jsem svoje stránky www.pspc.cz stvořil jako naprostá HTML lama za pár večerů ve FrontPage a s pomocí Google (na věci, které se musely do kódu ručně dopsat, anžto FrontPage je (asi) nepodporuje). Je to malinkatý statický web, jenom drobný javascript na ověření jednoho formuláře a zatím mi slouží k naprosté spokojenosti. Takže z mého pohledu, nemá-li člověk vyskoké nároky, jde to i s FrontPage, který, jsem přesvědčen toho umí ještě i výrazně víc, než jsem já využil. Navíc mi plně vyhovuje FTP připojení FrontPage přímo na webserver, takže jakoukoliv změnu okamžitě vidím i v reálu. Z mého!!! pohledu udělal Microsoft docela dobrý program na tvorbu webu.

pokud to nebude obchod ale jen predstaveni firmy mozna by to slo pres wordpress coz jsou php sablony, ale php umet nemusis.http://www.dgx.cz/trine/item/cesky-wordpres...

Jako vybornej je taky ValidatorHtml a jeste hezci Pspad a validaci kodu ma taky, FronPage bych moc nedoporucoval a uz vubec ne Word, kde staci jedno slovo a vystup ma 4KB   coz jsem nepochopil, je to tim ze vystup neni vubec html ale XHtml a jeste tak doprasen.

Já bych doporučil Dreamweaver, je to wysiwyg editor a určitě lepší než Frontpage. Naučí se s tím i začátečník, který nechce stránky bastlit v poznámkovym bloku. A hlavně stránky se v tom jdou později velmi snadno editovat. Grafiku bych si nechal udělat asi od profíka. Ale nejlepší by bylo stejně celý stránky svěřit profesionálům, na netu se dá najít takových firem dost. Pokud mají reference tak se na ně podívat, to je v jakém stylu dělají stránky a hlavně jak to vypadá. Pokud můžu mluvit za sebe tak bych doporučil třeba http://www.plavacek.net/ - jejich stránky mají velice osobitý dizajn a navíc jsou stopro validní.

Dreamweaver neni spatnej jde tam delat i php, nechat si udelat stranky taky muze, ale zase se za ne plati treba php 400Kc za hod, html asi 5 stranek neco kolem taky 400Kc.

Skus www.estranky.cz

Díky všem za názory, nakonec jsem se do toho pustil pomocí Dreamweaveru. Až to budu mít hotové, tak bych to sem hodil, ale nevím, byl bych nerad, kdyby to pak bylo považováno za reklamu...

Když uz jsme u toho, nemáte doporučení na nějaký dobrý hosting za rozumné peníze. Nejedná se o nic složitého (tedy v nejbližší době) je to pouze prezentace nakonec jen v html...(funkce se přidají až to bude fungovat a vydělávat peníze - tedy pak už to zadám nějaké firmě).

já jsem spokojenej s xHostigem (www.xhosting.cz), ale určitě se najdou jiní, kteří jsou spokojení s někým jiným...D.

Žasnu nad tvojí spokojeností x xHostingem Ještě jsem nezažil horší hosting. Mám své stránky vytvořené jako jakési navigační menu plné odkazů a nastavené jako domácí stránku (nesnáším oblíbené položky) A to že stránky nenabíhají je více než pravidlem. Kdykoli opravdu nutně potřebuji napsat mail, tak musím sahnout k nějakému free, protože xhosting prostě nejede. mail s omluvou za výpadek nebo s informací o plánované odstávce dostávám nejméně každý týden. V současné době se poohlížím po nějakém hostingu na úrovni, tohle se opravdu nedá..

Na malé prezentace je spolehlivý Pidihosting od forpsi.com

nEJDřív se naučte HTML - to je základ bez toho to nepůjde. Až budete umět html tak se můžete učit skripty (Javascript, PHP, Css). Tip na stránky : jaknaweb.com, jakpsatweb.cz, javascript.cz, html