» Poradna » Počítačové sítě

Uživatelské jméno a heslo pro sdílení v síti (Windows 7)

Dobrý den,omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale odpověď jsem tu zatím na něj nenašel.Řeším problém s připojením notebooku partnerky ke zbylým počítačům v síti, resp. u jednoho PC se mi nedaří vzájemně počítače spojit. Všechny počítače (celkem 3 = notebook "partnerka", HTPC a notebook "pracovní") běží pod Windows 7 a vzájemně se "vidí". Po pokusu o přístup na sdílené složky mezi notebookem "partnerky" a HTPC se Windows zeptají na uživatelské jméno a heslo a zde nastává ten hloupý kámen úrazu. Oba problémové počítače (notebook partnerky a domácí HTPC) totiž nemají k uživatelskému účtu nastavené žádné heslo (zjednodušení zapínaní). Původně jsem si myslel, že heslo, které Windows chtějí zadat pro přístup k síti, nesouvisí s uživatelským heslem do Windows. Toto jsem si ale vyvrátil, když jsem k uživatelskému účtu heslo na zkoušku přidal – spojení fungovalo - po odstranění opět stejný problém. Windows se ptají na heslo, prázdné zadat nejde a já nevím jak dál.. Věc by se asi dala jednoduše vyřešit, kdybych na obou stranách nějaké heslo k účtům nastavil a to pak zadal, ale nejde mi do hlavy, proč stávající spojení mezi HTPC (bez hesla) a "pracovním" notebook (s heslem) funguje oboustranně bez problémů (nastaveno někdy v minulosti - Windows se na nic neptají). Stejně tak notebook "partnerky" a "pracovní" notebook. Navíc zadávat při každém startu heslo na domácím HTPC, které složí jen pro přehrávání multimediálního obsahu by nebylo komfortní.Předem děkuji za každou radu. H.

Odpovědi na otázku

Samozrejme ze to souvisi s heslem uzivatele.Nicmene:ad1) A co takhle? v ovl.panelech, v rozsirenych moznostech sdileni vypnout sdileni heslemad2) nastavit uzivatelum hesla a pote zapnout automaticke prihlaseni uzivatele do systemu (aby uzivatel nemusel heslo vypisovat) pokud uzivatelum nastavite hesla, tak automatcke prihlasovani do systemu se provadi pres magicky prikaz klavesa Win+R (zobrazi se dialogove okno spustit) a do nej vepsat "Control userpasswords2" zobrazi se dalsi okno v nem vybrat uzivatele, ktereho chceme automaticky prihlasovat a nasledne odskrtnout zatrzitko "pred pouzitim pocitace musi uzivatel ...."

Díky moc mi to pomohlo

v ovládacích panelech - jorozšířených možnostech? čeho či čí - netahle informace je sráččkás prominutímu pc je specifikování přesné cesty to co nazýváme - košér že je to supera když přeskočíme jeden krok ta to je jen pa bagatelizování hóóven co nám co tto moc neumí je jen mletí dokola prázdné slámy ze ktré stejně zrna nedostanoujá vím kde to je ale co ti ostatní, ikdyž to musím pokaždé hledat protože je to delší klikání

Toto téma je položené už dávno, ale stačí zadat jméno a heslo nevyplňovat a dát enter. To je vše.

To je blb.