» Poradna » Počítačové sítě

Uživatel Discordu zjistil moje IP

Zdravím, psal jsem na Discordu s jedním uživatelem který mi pak poslal moji IP, neklikal jsem na žádný link kde by mohl být nějaký IP grabber nebo něco podobného, prvně mi jen řekl že může vidět obrazovku mého pc čemuž jsem nevěřit neboť oba moje počítače byly v tu dobu vypnuté a psal jsem z telefonu, IP ale byla správná. Jak to mohl udělat?Na Discord serveru si dělám reklamu na můj web který je propojený s phpMyAdmin tak jsem koukal zda náhodou nezískal nějakým způsobem moji databázi, například pomocí metody SQL Inject ale uvědomil jsem si že můj kód už IP nových uživatelů neukládá takže takhle to neudělal, psal jsem na podporu Discordu a ti mi samozřejmě tvrdili jak moc je Discord bezpečný a že není možné aby moji IP zjistil díky nějaké trhlině v zabezpečení, v tom případě ale netuším jak to mohl udělat.naštěstí veškeré "IP lookup" weby ukazují že moje IP je z Prahy což je přes celou republiku ;pp

Odpovědi na otázku

“Jak to mohl udělat?”Jednoducho = napisal ti to. Nejaky pubertak sa na tebe zabava.

Kdybyste si s někým dopisoval přes Českou poštu a posílal si s ním navzájem pohlednice se zpáteční adresou, taky byte se divil, jak zná vaši adresu? A co má znalost IP adresy společného s bezpečností? Většinou je to nutný údaj pro vzájemnou komunikaci.

Dokud ti nepošle selfíčko s tvým barákem za zádama, byl bych v klidu

To je jednoduché, pokud Discord veřejně neuvádí IP adresy přispěvatelů, tak ji nemohl získat nijak jinak, než přímo od tebe a to tím, že jsi mu na něco kliknul, poslal atd. Stačí klidně, aby na nějakou stránku třeba embedoval obrázek nebo video ze svého serveru a už jeho načtením se dozví tvoji IP.

Pokud je mi známo, tak Discord nefunguje na bázi centrálních serverů, ale každý si zakládá vlastní instance (komunikační místnosti), je to hlavní přednost tohoto programu. Tudíž znalost IP osoby na druhé straně je pro správnou funkci programu nutná...

Aha, tak to je možné. Discord nepoužívám, tak jsem myslel, že to je nějaký běžný druh fóra na serveru.

Vlastni instanci ano ale na servrech Discordu. Takze pokud budu verit co tvrdi tento prispevek,"https://www.quora.com/Can-an-attacker-find-your... " tak jedina moznost je pres ten odkaz na externi stranku.

Tak jsem zjistil jak to udělal...Nešlo o databázi ale o PHP kód mého webu, moji chybou bylo možné do kódu mého webu podstrčit script pomocí XSS útoku.

Měl sis udělat stránku na rasbery pi nebo na jinym serveru

Discord nepoužívám. Ale těch způsobů může být několik. Třeba není tam možnost vložit vlastní odkaz na avatara? Nebo vkládat obrázky? Pak stačí jeden načtený obrázek v diskusi, vhodně přiřadit návštěvu s uživatelem a je to. Takto se šmírovat dá úplně běžně.

Dobrý den mohu se zeptat jak se jmenoval mně taky někdo zjistil moje ip adresu a pak mi začal nadávat a vyhožovat nevíte někdo co s tím