» Poradna » Ostatní

Uzavírání DVD-RW media v PC pro další použití v DVD rekordéru

Dobrý den, prosím, mohl by mi někd poradit, jak nastavit parametry uzavírání DVD media, konkrétně DVD-RW v PC tak, aby bylo možné jej použít opakovaně v DVD rekorderu? Nahrávám si z DVD HDD rekorderu na DVD-RW medium filmy, které pak kopíruju do PC. Jedná se o specifické dokumentym, které jinde neseženu. Fungovalo to bezvadně, ale poté, co jsem přešla na Win10, vyskytlo se hned několik problémů, buď mechanika DVD-RW nevidí, chvíli to rachotí,pak se dvd v pc vysune...nebo mi záznam zkopíruje do PC, pak oznámení o uzavírání DVD media a když ho chci opakovaně použít v DVD rekorderu, někdy mi ho nepřijme, vysune ho. Poté takové médium není použitelné ani v PC ani v DVD rekorderu a mohu ho vyhodit. Ač se jedná o nová média, kvalitní, dvd rekorder mám nastaven na VR režim, takže tam problém není. Prosím, poradíte mi někdo, kde dělám chybu? Děkuji velice.

Odpovědi na otázku

Po nahrání v rekordéru vždy médium uzavři.

Viz níže jsou programy a v vč. střižen, které běžně čtou i neuzavřený VR disk, pokud to přehrává v nějakém MS programu a ten vyžaduje uzavření - a sám ho udělá, špatně ...

Jo,to udělám vždy... tak to mám nastavené a vždy to fungovalo, ale teď je to jak aprílové počasí...

Asi by to chtělo přesně zdělit mašiny. Protože to zní jako nějaká nekompatibilita. Média, která mechanika kazí jsou buď vadná (další zápis není možný) nebo musí být naformátována v jiné mechanice, proto jsem vždy měl více než 1 (mechanika v PC, příklad co zkazí LG napraví ASUS). Možná by lepší bylo přesně v bodech vč. typů a modelů rekordéru / PC sdělit postup co přesně dělá a v PC, i použité programy. OS nezapisuje nic na žádný disk, pokud to nepovolíš, pokud ti je uzavírá, ale špatně, pak použij program jako MPC-HC nebo VideoLAN (VLC), které vidí i neuzavřené disk z HDD rekordérů.

DVD rekorder Pioneer 433-H, PC Samsung notebook, DVD mechanika interní TSSTcorp CDDVDW SN - 208BB (snad je to značka té mechaniky)... dělá to od přechodu na desítky. a jde ty dvd-rw media nějak opravit, když jsou blbě uzavřené a DVD rekorder mi je neveme? je mi líto je vyhodit, nestojí pár korun, že... děkuji.

Používaj program vo Windows vyrobený a integrovaný do systému v spolupráci s firmou Roxio. Všetko rob cestou prieskumníka (explorer).Ak sa ti nedarí s uzatváraním stopy, sprav iný fígeľ, naformátuj DVD-RW UDF. Takýto kotúč UDF sa bude chovať ako klasický magnetický disk alebo fleška. Môžeš na naformátovaný DVD-RW pridávať dáta, opakovať mazanie nepotrebných dát donekonečna bez starosti s uzatváraním stopy, stopa na DVD-RW sa po pridaní súborov zatvorí sama akonáhle dáš vysunúť kotúč zo šufíka. http://www.myartse.com/jak-formatovat-prazdne-dv...

UDF se nechová jako klasický disk to se chová pouze dnes už pouze DVD-RAM, protože programy na "PacketWriting" nejsou spolehlivé co začalo CD-RW. UDF je pouze formát s rozšířenými možnostmi, lepší ochranou struktury složek, a využívá se dnes běžně i k uchováni dat, stejně jako v DVD a BD rekorérech (stolních). Čili ona to má v UDF!

K uzatvoreniu každej dopálenej (pridanej) stopy k ostatným dátam nie je nutné mať kotúč formátovaný v UDF. (Multisession SAO pre zápis paketov) Čiže nemá a nemusí mať RW disk v UDF. Po postupnom zaplnení disku už nie je možné z disku mazať a pridávať dáta, ale je nutné disk úplne zmazať. Ale v prípade naformátovania RW disku sa vytvorí špeciálny, nečitateľný sektor na začiatku DVD-RW zodpovedný za klasické chovanie sa podobné magnetickému disku. Samozrejme sa o tento "neviditeľný" sektor zníži kapacita DVD-RW o nejaké desiatky MB.

aha, ale nevím, zda to jde i v případě dvd-rw, můj dvd rekorder právě umí zaznamenávat jen na dvd-rw

V jakémkoli vypalovacím programu smazat. Ale použít nabídku na úplné vymazání. Rychlé vymazání, které smaže jen TOC (obsah) většinou nevede k dobrým výsledkům. Ale trvá to bohužel dost dlouho. Možná bude třeba vyzkoušet víc vypalovacích programů až najdete ten, který to v kombinaci s vaší mechanikou dokáže. Osobně používám starší versi Nera a nikdy nezklamala. Ale pár RW jsem musel vyhodit.

Všem děkuji za cenné rady, no, dneska mi "odešlo" 6 médií...budu muset udělat nějaká opatření. Ideálně obejít dvd rekorder úplně, ale to už bych asi chtěla moc, nahrávat ze stb přímo do PC, když jde o kódované kanály, přesto díky, vyzkouším ten disk, na který bych mohla donekonečna nahrávat.

dievča zlaté, ak ti skazila mechanika viac, ako jedno RW, bude určite mechanika "chytená", vadná (zanesená čočka, unášač kotúča obsahuje vrstvu prachu) alebo nestíha napájací zdroj. Normálne RW daj znovu zmazať, laser prepíše prvé bity v metalickom kolagéne, následne sa dá napaľovať znovu. Osobne využívam na zálohy textových dokladov RW kotúče opakovaným prepisom viac, ako desať rokov na kus, bez problémov na vstavanej LG mechanike. (zn.:Plextor sú na trhu No1. na trhu)Zožeň si staršieho paliča zn.: Nero hlavne bez balastu - bloatware, aby bol kompatibilný s W7, Nero má vynikajúce ovládače, vymakaný SW algoritmus určený k páleniu, diagnostické nástroje k mazaniu a oprave kotúčov. (Skus na ulozto, sú tam aj serial key.)