» Poradna » Web a internet

Uzamčený účet

Při přístupu na svou e-mailovou schránku mě vyskočila tato hláška: Váš účet je uzamčen v nouzovém režimuCo je to nouzový režim?Zaznamenali jsme podezřelou aktivitu na vašem emailovém účtu. Abyste schránku zpřístupnili, musíte si nastavit nové heslo. Už se stím někdo setkal? Stránka se jeví jako zabezpečená: https://heslo.volny.cz/forced.php

Odpovědi na otázku

Prever PC na virusy

To mě taky napadlo, prověřeno, čistý.

Tak to urob este raz a poriadne.najlepsie aj nejakym antivirovym programom.

Si si si ist že je čistý? Čím jsi prověřoval. Avast si strč za klobouk a použij šest jiných na další havět. eset bytes tro...........Změnit heslo je to nejmenší treba slananyka.do.bordelu@post.cz

Pokud certifikát souhlasí (to by prohlížeč u https řval), je ta stránka v pořádku.Tohle dělá každý lepší webmail (trochu mě překvapuje že i volny.cz), pokud se zdá, že se ti někdo naboural do schránky (běžně třeba připojení z ruska / činy / kdovíodkud a snaha odeslat spoustu spamu všem kontaktům).Účet ti byl zablokován, dokud si nenastavíš nové heslo. Přihlašoval ses v poslední době z nějaké internetové kavárny / cizího PC? Pak by to mohlo být tím. Nebo máš v počítači keylogger. Každopádně si projeď PC před změnou hesla antivirem a malwarebytes - antimalwarem. Free verze ti stačí. https://www.malwarebytes.com/mwb-download/

Na účet jsem se přihlašoval včera z PC v práci a z mobilu, ale to už mnohokrát a vždy vše v pořádku. Své PC jsem už projel a nic se nenašlo.

Pak buď příliš jednoduché heslo, breberka v práci, nebo prostě jen planý poplach (stát se to může, žádný bezpečnostní systém není dokonalý)

Zrovna nedávno se hackeři zmocnili velkého množství hesel a registračních emailů z jakýchsi amerických serverů. Podobných menších úniků je určitě více. Kdo používá stejné heslo na email jako na registraci do všelijakých diskuzních fór, obchodů..., může mít hacknutý email i bez toho, aby měl zavirovaný počítač.

Melo by to byt takto https://www.volny.cz/

Ahoj, nedávno sem měla stejný problém a pokud nic nenajdou ani na těchto stránkách, tak to podvod není. Přepni na URL záložku a vlož adresu kterou chceš zkontrolovat. https://virustotal.com/cs/

Možnosti:A/ Tvůj účet byl hacknutý a zneužitý k rozesílání spamu.Jedině tak to admin poštovního serveru zjistí, že není s daným účtem něco v pořádku.Co s tím?1) Nastav bezpečné heslo.2) Nikdy neposílej heslo nechráněným protokolem.3) Změň heslo min, jednou měsíčně.B/ Jsi spamer - začátečník a místo použití PC BFU v botnetu rozesíláš spamy ze svého účtu => byl jsi polapen => jsi trumberoid.