» Poradna » Windows (a jiné OS)

Už při startu modrá smrt

Zdravím :)Nikdy mi nic podobného nědělalo, jen jsem si ráno zašel zahrát a hned mi pc hodil modrou smrt.Po restartu mi načte windows, ale hned po načtení plochy mi to skočí na modrou smrt.Píše mi to nějaký error 0x0000050, hledal sem všude ale nic jsem nenašel jak bych to mohl opravit.Zkoušel jsem i vyndat obě RAMKY každou zvlášť, výsledek je jiný obrazovka se načte, začnou se mi spouštět všechny programy které mam v PC. Bohužel po asi 30 sekundách opět modrá smrt. Děkuji všem za rady

Odpovědi na otázku

https://www.google.cz/webhptak to jsi asi moc nehledal kdyz tam je nekolik odovedi (jak to vyresit) a nasel jsem to za 5 sekund

Žádná z odpovědí mi nepomohla :) Zatim asi nejvíc mi přijde, že je něco s GPU, protože před modrou smrtí mi začne jet větrák z grafiky na maximální výkon

kvuli toho ze jedou vetraky neznamena ze to je znicene preinstaluj to nebo serivs

Page fault in nonpage area.V drtivě většině případů jde o chybnou paměť (RAM).Takže hezky zkontroluj přes memtest.Občas ale může jít o chybu VRAM (paměti na GK), nebo L2 (CPU).Ve výjimečných případech problém s nějakou systémovou službou (Kernel32).

dělá ti to i v biosu ? zkontroluj teploty v biosu, rozeber to a vyčisti chladiče CPU i grafický karty.může to být i diskem, musíš to otestovat všechno. ramky to nebudou - nemůžou bejt v háji obě dvěvytahej kabely od HDD a znovu je zapoj

"ramky to nebudou - nemůžou bejt v háji obě dvě"Proč ne?Měl jsem v háji čtyři z osmi (Quad channel na X79)Nabootoval jsem úspěšně s každou z nich, ale u těch vadných docházelo během chvíle k zamrzání systému.Moje blbost, už je nikdy nedám všechny najednou, protože se nejspíš ty 4 upekly. Holt i kolem pamětí musí proudit vzduch.

Pane, a co takhle zkusit nabootovat nějaký live OS??Jako "laická" kontrola HW je to dobré ne? Podle výsledku postupuj dál.

Když to dojde tak daleko, prověřil bych disk a grafiku. Koukal jsi se vůbec někdy na S.M.A.R.T. disku - nepracují věčně:http://abload.de/img/snap8069jls1c.pngnesnáší otřesy za chodu a časté start / stop cykly a to si výrobci mohou plácat co chtějí. Ano disk může běžet 5 let s takovým režimem, ale není lepší, když běhá 8 - 10 let? Třeba jako mě bez nějakého stálého spoření CO2 - hovadina.> Zkus Hiren'sBootCD:http://www.hirensbootcd.org/download/(pálí se ISO v archivu jako obraz CD, nebo USB fleška máš tam postup), HDTune S.M.A.R.T. a plný ErrorScan a RAM se testuje memtestem. Pokud je vadná grafika, pozná se to většinou tak, že už dříve "padal a musel být obnoven ovladač", především v 3D zátěži. Takže ji vyjmi, zapoj jinou nebo integrovanou (nezapomeň prohodit připojení monitoru) a vyzkoušej.> Pokud nemáš zkušenosti někomu to svěř.

Zkus stáhnout ubuntu os a při startu z disku zvol vyskoušet a uvidíš kde je problémjestli bude fungovat máš něco s windows