» Poradna » Programy

Uvolnenie pamate

Mam 2gb operacnej pamate a mam iba volne cca 1400MB. Potreboval by som dat aspon na 1800MB. Dalo by sa to?
Ako?

Odpovědi na otázku

A z jakého důvodu potřebuješ mít v počítači paměť, která se nepoužívá? Nechápu.

ked bude PC potrebovat napr 1800MB z 2GB tak si automaticky prepne? Alebo to treba rucne zapnut?

V tune up mi ukazuje
Volna fyzicka pamat: 1488MB

Automaticky optimalizovat pri: 80MB
Pamat k uvolneni: 140MB

Ved hry potrebuju 2gb ale ja mam volne iba 1488MB. Je to dobre?

TO SI KDE ZOBRAL ZE HRY POTREBUJU 2 GB RAMKY?

JA MYSLIM ZE NAJVIAC POTREBUJU GRAFIKU.

ale ved hw narokoch je 2gb ram.

Ano, ale to počítá i s přítomností operačního systému.

Dalo, ale je to zbytocne a kontraproduktivne. Dobry operacny system sa snazi v kazdej chvili vyuzit dostupnu pamat na maximum. Ak ju nepotrebuje ziadna aplikacia, tak system zacne cast operacnej pamate pouzivat ako disk-cache, a i/o-buffery. Zrychli to diskove operacie. Schvalne si daj kopirovanie vacsieho mnozstva udajov, a uvidis, ze ta volna pamat bude ubudat...

Samozrejme, taketo pouzitie pamate ma nizsiu prioritu. Akonahle sa objavi aplikacia, ktora potrebuje viac pamate ako je dostupna volna pamat, system bude uvolnovat tu cast pamate, ktoru pouziva na disk-cache. Netreba preto vymyslat nic s uvolnovanim pamate, system si ju uvolni sam. V krajnom pripade odswapuje na disk procesy, ktore momentalne nevykonavaju ziadnu cinnost...