» Poradna » Mobily

Utopil jsem Iphone 6s

Ahoj lidi,utopil jsem iphone, neboli spis jsem ho promocil pod destem.Nechal vyschnout v ryzi 48 hodin, pote jsem ho rozebral a jeste tam byli mini kapicky, ty jsem utrel suchym hadrem a nasledne jsem to vyfenoval. Pak jsem ho zkusil zapojit do nabijecky a Vse fungovala. Ale problem nastal prave v tom ze mi nejde 3D touch a nechce otevirat displej pomoci otisku prstu. To je jedna vec, ta druha je to ze se my vybije behem 4 hodin, kdyz v nastaveni se podivam na spotrebu baterii tak uzamcena obrazovka to ma 40% a fotoapart 38%, zbytek jsou pouzivane aplikace. Ale nevim jak tomu zabranit, nejdriv jsem obnovil iphone v nastaveni a to mi nepomohlo, pote jsem zkusil aktualizovat software na 9.3.5 s tim ze jsem to obnovyl uplne do puvodniho stavu a problem se uz objevil tak ze safari mi to zere na 55%, uzamcena obrazovka na 30% a zbytek jsou aplikace.

Odpovědi na otázku

Vyfenoval?! jeste rekni, ze teplym vzduchem..... Odnes to do servisu...

Ať si říká kdo chce co chce elektronika prostě není dělaná na plavání :/ Pochybuji že něčím jiným než výměnou poškozených dílů uvedeš telefon do pořádku.

Pokud byl telefon v době koupele zapnutý, mohlo dojít ke zkratu. Na víc i ten fén s teplým vzduchem není dobrý - myslím, že vytváří elektrostatiku.Zajdi do servisu, nic jiného ti ani nezbývá.

Nahodou podla mna je susenie teplym vzduchom OK, napriklad ked rozoberies telefon a jednotlive suciastky polozis ku vyduchu tepla z notebooku.

Ano, teplý vzduch je Ok. Ale záleží odkud fouká, z fénu se může vytvořit elektrostatika.

Škoda těch 84 hodin ... nesmyslná pověra s rýží.

Kup si něco s Androidem a IP68. A zopakuj si vyjmenovaná slova.

To neřeš a kup si nový. Stejně ho máš určitě už 3-4 měsíce.

No ale nevim zda jestli mi to v servisu uznaj, podle meho to vse svedou na utopeni a musim to platit ze sveho a tyhle dily zrovna nestoji malo, promocen byl opravdu sotva, a vyfenoval jsem ho stredne teplym vzduchem :DProste nevjci me stve ze se vybiji opravdu rychle, a nevim zda jestli tu baterku nezere naky zkratovany dil nebo je problem v baterii...

hlavně jestli ho budeš reklamovat tak jim neříkej nějaké blbosti o tom že jsi s ním nějak takhle manipuloval nebo nedej bože utopil, prostě jim řekni že přestal fungovat správně z ničeho nic

jestli ho amatér rozebral, tak to poznají. V servisu nejsou blbci.

A jestli to začalo oxidovat, jako je to dost pravděpodobné, tak poznají i to. A není to amatér, ten by to do rýže nedal. Je to laik, BFU.

jako reklamaci ti to pochopitelně neuznají. Opravu - pokud to vůbec půjde opravit, si zaplatíš hezky ze svého.

no tak samozrejme, ze ti v servise neuznaji zarucni opravu kdyz si telefon v podstate utopil a pak jeste svepomoci rozebral... Za blbost se proste plati....

ŠPATNĚ! Rýže rozhodně nevytáhne vodu zevnitř telefonu! To rozebrání jsi měl udělat jako první, ihned potom ho propláchnout v čisté vodě a IHNED jej rozebraný nechat vysušit někde v teple. Ten pitomec, který vymyslel a rozšířil ten nesmysl s rýží by zasloužit do dr*ky a pořádně. Teď je možné, že tam něco už začalo oxidovat.

S tím už nic neuděláš, urychleně ho prodej na Aukru jako použitý, dokud alespoň trochu funguje. I kdybys vyměnil display a čtečku otisků, tak stejně začne oxidovat deska a problémů začne přibejvat.

"urychleně ho prodej na Aukru jako použitý" - pověsit za koule!!!!

to si koleduje o průšvih. Pokud to bylo vytopené, tak to jde prodat leda tak na mechanické díly - kryty, rámeček apod. Elektronika bude v háji, nebo se jejímu stavu nedá věřit.

Vhodit do ekulí a koupit nový telefon.