» Poradna » Mobily

Utopený Samsung galaxy A5 2016

Dobrý den, včera mi mobil (viz název) spadl do záchodové mísy. Téměř okamžitě jsem ho vytáhnul (mohl tam být nanejvýš 2-3 sekundy), vyndal z krytu, otřel, sundal tvrzené sklo a snažil se ho vypnout (nemá vyjímatelnou baterii), dotyk však nereagoval (možná také díky mokrým prstům) a powerbutton blbnul... Vyndal jsem tedy šuplíček a nechal mobil schnout v rýži. Myslíte že je to velký problém a že má mobil šanci? (Do poslední chvíle fungoval, teď ho nechávám vyschnout a nešahám na něj, myslím že voda neměla moc šanci proniknout hluboko, přesto je ale čočka foťáku zamlžená... Šuplíček když jsem ho vytáhnul mokrý nebyl, byl jen mírně vlhký...)

Odpovědi na otázku

Pokud je čočka foťáku zamlžená, je voda uvnitř a nevyjímatelná baterie je zárukou, že jeho úplný konec je jen otázkou času. Jenom mi není jasné, proč tu věc taháš na WC; on ti snad pomáhal tlačit?

Nepomáhal, ale záchod je nejlepší místo na mobilování... Máš tam klid, teda alespoň do chvíle kdy ti mobil spadne do mísy... To už pak moc klidnej nejseš...

nezkoušet zapnout a připojovat k nabíječce,nejlépe odnést do servisu a přestat věřit na blbost,že rýže vysouší mobily

Já tomu nevěřím, ale je to v současné chvíli jediná věc co můžu udělat...

Není, jediná věc, kterou můžeš udělat a která má nějaký smysl, je mobil rozdělat a odpojit baterii. Ano, jde to, stačí si najít návod na konkrétní model na YouTube. Nic jiného nepomůže a zamlžené sklíčko zevnitř je důkazem, že voda je uvnitř.

Ano koukal jsem... Za prvé nemám horkovzdušnou pájku a neznám nikoho kdo jí má...Za druhé sám se do toho pouštět nechci a jediný koho znám že se v tom vyzná bydlí dooooost daleko...

Ale je to jasné, že pokud to nezkusíš, tak můžeš mobil rovnou hodit do popelnice? Mimochodem, vy nemáte doma fén na vlasy? Vyšší teplota není potřeba.

Na rozoberanie mobilu neverim = vacsina ludi nema doma potrebne naradie na rozobratie. Co tak mozu urobit, je rychlo to vypnut a ked maju este pracovnu dobu v servise, tak to tam rychlo odniest.

Bohužel vypnutí nepomůže, když se neodpojí baterie. A mezi svátky, když jsou servisy zavřené, tak není jiná šance, jež ho rozebrat sám. Pořád mi to připadá lepší, třeba ho i při tom trochu poškrábat nebo něco ulomit, než ho rovnou vyhodit :)

Víš jak ten mobil vypadá? Má skleněný záda a já nemám nejmenší tušení co s ním budu dělat když ho teď rozdělám... A nevěřím v to že bych to rozdělal pouhým fénem...

V tom případě ho rovnou hoď do popelnice, co víc ti na to mám říct? Buď to zkus s tím, že se to možná nepodaří a nebo ho rovnou zahoď, to jsou jediné dvě možnosti, které máš.

Když se vám namočí mobil, tak ho dejte do rýže. Rýže přilálá levné číňánky, kteří za ní váš mobil opraví :)

zkus ho rozebrat jestli se na to cítíš https://www.youtube.com/watch

Jako sám se do toho úplně pouštět nechci a neznám nikoho kdo jo...

Takže raději než to zkusit, je necháš definitivně zničit? Není to škoda?

Navíc ani nemám tu horkovzdušnou pájku...

nevím kde bydlíš,ale například mobil pohotovost mají servis otevřen až do 18 h.

To je nejblíže asi v Pardubkách a od těch už bydlím celkem kus... Ale popravdě do nich zítra pojedu... Tak to tam dát můžu, ale až zítra... Jestli teda tam budou i zítra...

Otázka je taky jestli se vyplatí to ještě dávat do servisu... Bojím se že nepůjde dotyk a to už bude pár tisícovek... Nevím jestli to za to pořád stojí...

tady máš ceny oprav akorát že o víkendu servis nefunguje a v pondělí mají jen do 14h. https://www.mp.cz/servis-model-mobilni-tele...

Ale jednalo by se nejspíše o opravu za více jak 4 000 a to už se mi úplně nevyplatí... Takovou hodnotu ten mobil ani nemá...

Ten telefon je uz stejne za hranici morlani zivotnosti. Vyhod ho a kup si novy. Investovat do dnahy opravit ho jsou stejne jenom vyhozene penize.

Nemyslím že by byl na hranici životnosti... Myslím že by ještě sloužil dlouho... Ale jinak souhlasím... (Ten mobil je v dobrém technickém stavu, má jen dvě malé oděrky a až do posledka fungoval bez sebemenšího problému a bez sekání... Možná by za čas začal blbnout, ale myslím že by ještě vydržel...)

Cti poradne, nikoli na hranci, ale za hranici. Ver mi. Uz v dobe uvedeni to byl pomaly snek.

Až do teď byl v záruce, navíc možná v porovnání se špičkou to byl pomalý šnek, ale stále byl o poznání rychlejší než kdejaký dnešní nový mobil... Ano už by sice dnes patřil do nižší třídy, ale stále ne do starého železa... Používal jsem i novější telefony a byli stále pomalejší...

Tak urcite. Prosimte, alespon nezvan nesmysly. To je stejna pitomost jako ta tvoje ryze.

Tohle je pomalá plečka, každý Xiaomi nebo Huawei za podobnou cenu je daleko rychlejší. Bohužel, Samsung umí špičkové telefony, ale ty levné modely naopak patří k těm s nejhorším poměrem cena/výkon.

Dobrý důvod koupit si vodotěsného nástupce A5 2017

Podívej se Youtube jaks e rozebírá a zkus ho rezebrat ,abys vytáhl baterii. Na rýži se vakšly je to pověra.

Bohužel ten mobil jde rozebrat jen tak že se nahřejí jeho skleněná záda a pak odlepí a to já tak nějak nemám jak udělat...

Tak ho nech v rejži a modli se za jeho uzdraveni. Ja bych ho dal minimalne ne na ale nad topeni a bez rejže. Na nejaky stojanek z kusu dratu zrobeny otvory aby mohli vetrat a min jeden ten vlhky byl smer dolu.

Ten zku- phone má (tedy spíše měl - a to před tou koupelí v míse) cenu 1500 Kč, víc ne. Měl by ses naopak radovat, žes neokoupal např. iPhone X nebo něco dražší, a že ti osud dopřál možnost si pořídit novej/lepší stroj.

Ale máš, jen jsi líný to zkusit...

Ho prodá na aukru, no.Nabízím zánovní Samsung Galaxy A5 2016. Nemám jak ozkoušet, páč nemám prsty. Proto bez záruky a od korunky.

Mobil, který se utopil, potřebuje první pomoc. V případě mobilu to znamená otevřít i násilným způsobem a vytáhnout baterii, jinak umře. První pomoc (u mobilu i člověka) znamená zachránit životní funkce i za cenu vedlejších poškození. Internet je plný nesmyslů a jeden z nich je ten o mobilu a rýži.

To musí být ale zábava, řešit a snažit se vyřešit 2,5 hod. něco, co řešení aktuálně nemá. /rýže-blbost, nářadí-není (možnost rozebrání 0 x baterie pořád zapojená), dostupnost servisu - omezená. Je to váš čas, pokud si potřebujete jen "povykládat", proč ne, ale na podstatě problému nic nezměníte. Navrhuji, tímto se dále a více nezabývat.

Ta ryža bola jasmínová ? Ak nie tak mi je ľúto , obyčajná nepomáha ! Na budúce skúste kryšalický NaOH , ten je viac hygroskolický !

Rýže nepomáhá. Ověřeno testy. Pomáhá kočkolit.

Nebo psolit :D

Úplně stejný dotaz se svého času "objevil" na fóru https://androidforum.cz/A rozpoutala se smršť odpovědí jako zde. Je vidět, že český národ má smysl pro humor. Ubavit se k smrti...

A jobro tam měl hrozný problém, že mu smazali nějaké příspěvky, kde se choval jak pitomec :D

JackBrno je asi totožný s LudekBrno. Ano, do vlákna jsem tam vložil poznámku ke stupidnímu dotazu a následné debatě, která by se neměla vyskytovat na technicky zaměřených fórech. Tím jsem urazil majestát tamějších guru. Tím jsem se projevil jako pitomec - díky za hodnocení.

Ano, jsem to já a nemáš za co, rád hodnotím podobná individua :)

Mimochodem, opravdu nechápu tvoji logiku, proč by se na technicky zaměřeném fóru nemohlo pobavit o tom, zda a jak se dá zachránit telefon po pádu do WC... Tím názorem jen potvrzuješ moje hodnocení, zvlášť v souvislostech, které jsi tam řešil ty. Tedy že jsi tam v jiném vláknu zoufale podporoval záchranu starého šrotu s nulovou hodnotou a uživatelsky téměř nepoužitelném (slabý procesor, pouze 1GB RAM a prehistorický android) a z toho ses najednou začal rozčilovat, když se někdo pokouší zachránit po pádu do WC telefon, který je ještě moderní a v případě úspěchu normálně použitelný. Dokážeš tento rozpor nějak vysvětlit nebo ses tam začal ozývat jen proto, aby ses pomstil adminům, že ti mazali tvé stupidní kecy? :D Podle toho, že ten spor nesmyslně tahš sem do úplně jiného fóra, tak mám asi se svým hodnocením pravdu a ty nejsi duševně dostatečný...