» Poradna » Mobily

"utopený" mobil

Samsung galaxy S3 neo mi spadl do řeky. Ne celý, jen část. Vyndala jsem baterku, simku i paměťovku a nechala schnout. Jenže takto rozdělaný mi tam spadl znova. Schnul asi 2 dny a zkusila jsem tam dát baterku a zapnout. Rozsvítila se kontrolka a i "tlačítka", ale displej ani neprobliknul. Baterku jsem opět vyjmula a telefon je naložený v rýži. Má cenu ho brát do servisu nebo mi umřel?

Odpovědi na otázku

Pokud si hodně věříte muůžete zkusit pročistit kontakty lihem. Jinak za optání se v servisu asi moc nedáte.

Chtějí mi ho sebrat minimálně na týden...

Ano.

,,Jenže takto rozdělaný mi tam spadl znova,,Promiňte, ale

Taky jsem se začal smát Ale když máš smůlu, to nepomůže ani ježíšek :D

Stát se to někomu jinému, směju se též. Chápu...

Ano - má to cenu, nebo Ano - umřel?

To řekne servis co vyjde výhodnějc. Pokud byl vodotěsný, zkus reklamaci.

Nechápu, jaj zde můžeš komentovat a radit, když podle všeho rozeznáváš mobily jen na dotykové/tlačítkové a vše ostatní je nad tvou úroveň...

.. Vodotěsné mobily od Samsungu mají název Active nebo XCover.. Jak tu bylo uvedené zkusit trochu očistit kontakty líhem ale velmi opatrně !

Zvláště když jsou "vodotěsné" i při rozebírání a opětovném ponoření do vody..... Ty jsi fakt debil!

A já říkal že jsou vodotěsné při sundání krytu ty vole ? Jen jsem říkal že jediná řada "odolných" mobilů od Samsungu je řada Active a XCover. Příště použij mozek a pak piš !

Nechápu sice proč musíte používat vulgarity (je na to potřeba mozek?) ale Jednoduše řečeno - o vodotěsných telefonech se nemá smysl zmiňovat, když Laura napsala že jí tam spadl znovu rozdělaný.To znamená že bych Váš text upravil tak, abyste se spíše vy nejdřív zamyslel, než začnete popisovat něco, co je k tématu zcela irelevantní.

A co s7 s7edge a s7 note? ty jsou taky voděodolný

Nemám sedmičkový. Typ telefonu jsem tam psala. Je fajn, že to někdo čte, ale snaha poradit mi až na pár z vás tu není. Nepotřebuju číst o voděodolnosti nebo o inteligenci, že mi plaval. Doufala jsem, že tu dostanu opravdu radu, co s ním a jak ho zachránit..

No zajímavé je že komentuješ"vodotěsnost" když se tada od počátku jedná o to, že to podruhé utopila rozebrané - to pak "stačí otřít kontakty lihem" že ty troubo!

Jenže to se může něco vyměnit a za čas odejít něco dalšího.Voda je prevít.Ps. Místo rýže teď frčí stelivo pro kočky

Kdo proboha vymyslel, že se má utopený mobil vysušit v rýži. Pár zrnek rýže se dává do slánek, aby sůl nezvlhla, ale sušit v ní utopený mobil je naprosto nesmyslné a ve skutečnosti je to začátek definitivního konce telefonu. Utopený mobil je nutno vysušit co nejrychleji. Rýže sice trochu vlhkosti pohltí, ale poměrně pomalu a k telefonu uloženém v rýži nemůže moc vzduchu a vysychání je mnohem pomalejší než na vzduchu. Smyslem vysušení je omezit korozi. Uložením do rýže se jen prodlouží doba působení vlhkosti a koroze je mnohem vyšší než při sušení na vzduchu. Přijatelným způsobem je sušit proudem vzduchu před nějakým ventilátorem nebo vysoušečem vlasů s vypnutým topným tělesem (některé to mají). Tomu kdo vám tu rýži poradil poděkujte za úspěšnou likvidaci telefonu. Ono i to rychlejší vysušení proudem vzduchu většinou příliš nepomůže a telefon poměrně rychle na následky koroze zdechne dříve či později definitivně. A většinou dříve.

Nechaj chlapcov nech sa hrajkajú ! Je vidieť , že pozerajú americké serialy , tam to bolo a naše malé opičky domáce to napodobňujú. Ale hlavne "pomáha". Tu pomôže iba rýchla pomoc , prúdom vlažného /30-40°C/ sušeného vzduchu /napr. silikagelon / ofukovať mobil . Ale to nemajú ani vo všetkých servisoch .

To platí ale pouze "na Slovensku" - nikde jinde na světě né !