Utáhne mi základová deska novou grafickou kartu a nový procesor ?

Chci si koupit novou grafickou kartu https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4... A novy procesorhttps://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600/209974/p... Ale nevím jestli mi to utáhne základová deskahttps://www.czc.cz/msi-b85m-e45-intel-b85/13... Ani moc nevím jestli se mi tato investice vyplatí.Děkuji za každou odpověď

Odpovědi na otázku

Grafiku do toho můžeš dát jakoukoliv PCIe, tedy i předraženou GTX 1050 Ti.Ale AMD do toho fakt nenarveš. Je to deska jen pro 1150 CPU od Intelu. Jejich seznam najdeš zde:https://www.msi.com/Motherboard/support/B85M-E45

Dobrá tedy. Děkuji moc. Mohl by jsi mi tedy doporučit nějakou stejně dobrou a levnější variatnu grafické karty a nějaký procesor který bych do toho mohl dát ? Vůbec se v tomto oboru nevyznám.Díky moc

Jaký CPU tam máš teď?Nový už nekoupíš, takže jen co seženeš z druhé ruky. Ale pokud tam máš nějaké i5 a lepší, nemá smysl to řešit. 1050 Ti má mizerný poměr cena / výkon. To už raději sáhni po GTX 1060 3GB. Stojí jen o něco více, ale výkon má o dost vyšší:https://www.youtube.com/watchZa cenu o cca +15-20% vyšší, dostaneš zhruba cca +50-80% výkonu navíc. Pokud máš dobrý zdroj, můžeš se podívat i po RX 570 nebo RX 580. Dají se koupit za podobnou cenu a výkon mají také jinde než 1050 Ti.

Cpu mám Intel(R) Core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40Ghz 3.40GHz. Trochu tuším že i3 je méně než i5, jak říkám, vůbec se v tomto nevyznám. Ta GTX 1060 3GB se mi zamlouvá ale nevím co s tím procesorem :(

Klidně to zatím zkus s tím i3 a koukej po inzerátech, zda neobjevíš nějaký levný i5 nebo rovnou i7 řady 4000 (viz. seznam CPU). Jde tam i pár Xeonů, které jsou v podstatě to samé, co i5/i7. A vzhledem ke stáří je ok cena tak do 2000,- za i5 a do 3000,- za i7. Moc toho za tu cenu nenajdeš, ale nemá smysl to přeplácet.Na hry je nejdůležitější grafika, takže i s tím i3 ve většině her problém nebude.

Pc mám převážně na hry ale myslel jsem si že i procesor by chtěl výměnu. Takže myslíte že kdybych k mému aktuálnímu cpu a základové desce dokoupil tu gtx 1060 tak by to mělo bezvadně šlapat ?

Co je podle vás bezvadně šlapat? WiQiX vám radí prakticky jedinou rozumnou možnost. Prostě dát slušnou grafiku a uvidíte. Ano, budou hry, kde bude i3 problémové, protože ta hra je prostě více náročná na procesor, ale bude plno her, kde to bude OK. Pokud výměna CPU, tak jedině bazar, jak už tu bylo řečeno. Jinak je to totiž kompletní výměna (tedy alespoň nová deska, nové paměti (dnes už se používají DDR4 nikoli DDR3) a samozřejmě ten nový procesor. To je investice tak za cca 9-10tis + ta nová grafika.

PS: Nějak nevidím, zda to tu bylo řečeno. Co je tam za grafiku nyní? Když říkáte, že to je na hry, tak tam něco být musí. Aby to nebylo, že koupíte novou grafiku a ona bude mít podobný výkon.

Teď tam mám GeForce gtx 650

Hmm, tak to bude skoro vše současné pokrok. Pokud to má být jen CS-GO, nebo LOL, což i teď musí jít poměrně rozumně:https://www.youtube.com/watchtak by možná stačila i levná GTX 1050 2GB. Záleží co od toho člověk chce. Pak ovšem nechápu vaše přání na novější procesor, protože váš procesor v těchto hrách nemůže mít žádný problém.

Jak jsem zmiňoval, absolutně vůbec se v tomto oboru nevyznám. Tenhle pc už mám dlouho a myslel jsem když je horší ( starší ) grafická karta tak na tom nebude o moc lépe procesor. Mezi gtx 1050 a gtx 1060 ještě zapřemýšlím.