Úsporný server pro AD, DLNA případně RD

Dobrý den,chtěl bych doma vyměnit svůj aktuální žravý a pomalý server za něco úsporného a v rámci možností i svižného. Jde mi hlavně o to, aby byl server co nejvíce úsporný, ale aby taky nedegradoval na výkonu, aspoň co se týká toho, co by měl umět. Chtěl bych, aby server sloužil jako doménový řadič pro windowsové klienty, datový server pro ukládání dat všech klientů, mediální DLNA server pro přehrávání filmů apod. na smart TV a v poslední řadě bych chtěl, aby zde běželo virtualizované prostředí windows jako virtualizovaná klientská stanice, kterou by se dalo využívat jak lokálně, tak přes vzdálenou plochu.Je mi jasné, že jako řadič domény a mediálně datový server mi stačí nějaký klidně i mobilní procesor s pár megabajty RAM, ale nejsem si jistý, jestli by procesor (Intel Celeron J3455) integrovaný na desce z odkazu níže spolu s 16MB RAM DDR3 SO-DIMM utáhl virtualizovaný windows. Co si o tom myslíte vy?Odkaz na desku: https://www.alza.cz/gigabyte-j3455n-d3h-d4949...

Odpovědi na otázku

Neuvedl si počet klientů a předpokládaný trafic

Zároveň vetsinou poběží max. 3 klienti. Klientu se samozrejme bude připojovat vice ale nepredpokladam ze by byl vetsi provoz. Bude se jednat o obcasne kopirovani dat, spouštění filmů a podobně.

osobne pouzivam doma HP Microserver Gen8 s Intel celeron G1610T.Usporny by bol, keby si kupil variantu s Intel® Xeon® Processor E3-1220L v2, nakolko ten Celeron nepodporuje HT a zerie cely cas 35W.http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-proliant-mic...

A mozes tam rozbehat VMWare ESXi alebo aj nejaky normalny Widnows Server 2012R2 Hyper-V (alebo ako sa vola ta free verzia bez GUI).Popredu upozornim, ze nepouzivaj ESC upravenu od HP na tento system, nakolko tam je zly ovladac na ten RAID radic a blbne to, treba pozuit standarnu instalaciu od VMWare.:)

Nepouzivaj ESX(oprava)....

Nebylo by to špatné řešení, ovšem je to trochu nad míru toho, co můžu do tohoto serveru investovat..

Tak ja som dal za verziu bez diskov, 4GB RAM a Celeron g1610T 200 eur.Ale ako som pisal, zrovna usporny, ani vykonny ten CPU nie je.Mohol by ale stacit na spominane ulohy.

Pokud je to tak tak je to zajímaví, každopádně procesor osazený na desce kterou mám vybranou je poměrně stejně výkonný jako tento, plus je 4 jádro takže pro virtualizaci si myslím že lepší.Zkusím provést testování na nějakém stroji co mám doma a uvidím jak se to vyvine. Páni poradci kteří se rádi chvástají u sestav pro hráče nyní mlčí, tak asi neví