» Poradna » Programy

Úsporný režim po spuštění hry

Dobrý den, počítač se mi po zapnutí hry, nebo hned po naběhnutí hry (crysis, GTA 4, Stalker clear sky) přepne do úsporného režimu a nejde se z něho dostat jinak než restartováním PC. Mam Windows Xp Home SP3. Docela mě to štve protože si nezahraju . díky moc předem

Odpovědi na otázku

Prosím, netušíte opravdu někdo?

slaby zdroj ?
napis konfiguraciu pocitaca

tak zdroj mam eurocase 400W, procesor: intel core2 duo e4600 - 2.4Ghz@2.5Ghz-800Mhz, RAM: zeppelin 4GB 800Mhz, Grafika: Ati HD 2600XT 512Mb a deska GF7050V

eurocase 400W zdroj nic moc...

ati.amd.com ...

400 Watt (550 Watt for CrossFire™) or greater power supply recommended

cize Eurocase 400W asi ne. skontroluje pre istotu zapojenie ci mas extra napajanie do grafiky.

ak mozes, tak skus si pozicat na otestovanie Seasonic, Fotron a podobne

stejně moc nechápu jak by slabim zdrojem se moh pc přepnout do úspornýho řežimu

On sa neprepne do ziadenho usporneho rezimu. Proste sa grafika vypne a vidis cierno.

no to, jo a pardon, OPRAVA úsporný režim napíše obrazovka a ne Windows.

crysis, GTA 4 na 2600XT si aj tak nezahras

tak crysis mi běhá, ale to GTA bohužel ne

beha ? to bude asi celkem dost preceneni
muze se to leda tak plazit, na low settings 30 fps na medium 15-25

To vypada na nejaky problem s grafikou. Mas dostatecne silny zdroj?

zdroj mam 400W

No skor by som povedal ze sa vypne napr. v dosledku toho ze nestiha zdroj, alebo si nezapojil dodatocny napajaci konektor do grafickej karty apod. Ked sa to vypne az po chvili hrania, tak to bude skor prehrievanim grafiky alebo CPU alebo chipsetu.

tak ono když sem spustil gta tak to akorát naběhlo a byl sem ve hre tak 5 sekund

No zdroj eurocase je smejd a ked pisu ze 400W tak ma tak skutocnych mozno 300. Tak skus nejaky slusnejsi zdroj, ktory utiahne tvoju tajnu PC zostavu, a skontroluj ze mas do grafiky zapojene dodatocne napajanie (kabel zo zdroja do grafiky)

A preinstalovat ovladace (chipset, grafika)

dodatecny napajeni grafika nema, a soft zkusim přeinstalovat

Este nieco, tvoja doska ma integrovanu grafiku (aspon podla tohoto tu www.biostar.com.tw ...
tak ju vypni v BIOSe. Hladaj integrated video alebo IGD apod a daj na Disabled. Ked to nijek nepojde tak pozri vo Win v spravcovi zariadeni ak tam su obe grafiky tak tu integrovanu zakaz (pravy klik a disabled), a preinstaluj potom len spravne ovladace tej ATI grafiky.

A odinstaluj nvidia ovladace, ak si ich tam mal predtym pre tu integrovanu grafiku. Ono sa to celkom moze mlatit. Prip. by som nainstaloval nacisto nanovo Win s vypnutou integrovanou grafikou resp. neinstaloval by som do nich ovladace pre nvidia grafiku ale len pre tu externu ATI.
Inac over si (ikonka ATI vpravo dole) ze nemas zapnute nejake dualview (oba vystupy grafiky) a teda ze ta hra nejde na druhy vystup (konektor) grafiky.

Tak to už mě napadá pak jediná možnost....Nesedíš si náhodou na sleep tlačítku a náhlým pohybem u akčních her toto tlačítko nezmáčkneš?

Uživatel nepsal že se mu při hře vypne monitor ale že po určité době se mu uvede celý pc do sleepu

"nejde se z něho dostat jinak než restartováním PC" - tak to ale potom ten "sleep" dost blbo pochopil. Predpokladam ze len dotazovatel nevie co pise.

OPRAVA úsporný režim napíše obrazovka a ne Windows.

Ano to je pochopitelne, ale to neznamena ze sa PC prepol do usporneho rezimu, ale len to ze z PC zrazu prestal ist obrazovy signal, monitor sa teda prepne na usporny mod kedze nema co zobrazovat. Mozne veci ktore ma napadli som pisal vyssie, mas co skusat :)

díky, vyzkouším, pak dám kdyžtak vědět

To vypadá na problém s napájením nebo s grafickou kartou , zkus si ještě nějak upravit rozlišení možná je nastavený rozlišení které tvoje obrazovka nemůže zobrazit. Nebo ti někdo zakázal na počítači spouštět hry !!

Prosím tě, nebreč tady, v době celosvětové krize, že nechceš hrát v úsporném režimu.
Já, když jsem byl malej, tak jsem si, z úsporných důvodů, hrál jenom z kvrdlačkama, měchačkama a s nádobím.
Nejradši jsem měl takovej ten ruční šlehač, tam byla jednoduchá převodovka a pak skládací napařovač na knedlíky.

V zimě jsem si často musel hrát potmě, neb rodiče nosili, každý den, žárovky s sebou do práce, aby mohli pracovat.
Kolikrát jsem ve tmě "hračku" ztratil a pak jí musel hmatem a čichem hledat...., jó to byly adventůry.

S tím šlehačem a napařovačem jsem si taky pěkně vyhrál