» Poradna » Počítačové sítě

Úsporný režim na stahování?

Nikdy jsem nepoužíval úsporný režim,ale chtěl jsem se zeptat zdali nejde počítač nějak nastavit aby byl v úsporném režimu a přitom stahoval z internetu? nejde to? při normálním úsporném režimu se mi stahování vypne.

Odpovědi na otázku

takto ti poviem. neda sa nastavit, aby si ked spis sucasne ryloval zahradu?

tak toto je skôr otázka pre psychiatra!!

Jedině můžeš vypnout monitor.

těm dvoum odpovědím děkuji a pro gumka, na psychiatra jsi asi ty. Za prvé člověk všemu rozumět nemůže a za druhé jsem myslel,jestli to prostě nejde nějak (krom monitoru,to dělám) prostě ušetřit. A za to že se člověk slušně zeptá na něco co neví,tak ho odsoudíš na psychiatra,tak asi nebude v pořádku něco u Tebe.

max. tím, že povypínáš všechny nepotřebné rpocesy a programy - i tak to ale bude zanedbatelné, takřka neviditelné, takže ne, jinou šanci na šetření než vypnutí monitoru nemáš.

u mňa ja myslím všetko ok. len mi neberie hlava, že sa niekto dobrovoľne strápni tak stupídnou otázkou pred x-stovkami ľudí bez toho aby skôr niečo málo o problematike naštudoval z nejakej knihy.literatúry - aj tej on-line je myslím nadostač. a tá odpoveď mala byť o psychoanalytikovi, len sa mi to nechcelo rozpisovať

ak nemas notebook tak nijako

nevim

skus znižiť otáčky case fanov alebo ich vypnúť ale aj tak to bude minimum čo ušetríš

to snad nemyslite vazne drbat sa s vetrakom a usetrit menej jak pol wattu, alebo vypinanim programov (ktore vklude nic nerobia) a usetrit 0,0 W.

Ked chce setrit tak napr. intel CPU (Core Solo/Duo a notebookove) maju speedstepping, ked sa nastavi profil energie Notebook tak aj Win automaticky znizi freq. CPU na minimum, ked sa nevyuziva. AMD ma Cool&Quiet treba ovladac a utilitu a nastavit si to, tak sa da nieco usetrit. A vypnut tlaciaren a ine externe zbytocnosti.
Na modernejsich notebookoch sa daju vypinat napr. aj bluetooth a podobne veci. Vytiahnut zbytocnosti z USB.

To je pěkná blbost. Ony totiž ty počítače více berou zahřáté než studené. Jen na grafické kartě rozdíl +20°C udělá až 10W navíc.

Nie PC v uspornom rezime nepracuje a tak nie je mozne stahovat.

Ale je mozne pouzit router s (externym) harddiskom a funkciou downloadera (spotreba pod 20W). Alebo stary notebook s nizkou spotrebou ci netbook.

ovcomrdistan.myminicity.com ...