» Poradna » Počítačové sítě

Uspání pc místo vynutí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné ve Win7/10 nastavit aby při vypnutí pc přes Windows se pc místo vypnutí jen uspal nebo přešel do režimu hibernace? Děkuji.

Odpovědi na otázku

u Win10:Ovládací panely -> Hardware a zvuk -> Možnosti napájení -> Nastavení tlačítek napájení a tam si označte Přepnout do režimu hibernace (Zobrazí se v nabídce napájení). pak normálně v nabídce Start budete mít u vypnutí možnost Hibernovat. U sedmiček to bude podobné, jen si nejsem jist, jestli nebude nastavení zobrazení hibernace jinde, nemám po ruce žádné sedmy, kde bych se teď ujistil.

W10, v nastavení, systém, napájení: co se má stát při stisknutí tlačítka. W7 asi podobně.

Môžeš si dať na plochu odkaz na uspanie. Je to trošku jednoduchšie

Nejde mi o to, abych měl možnost zvolit hibernaci nebo uspání, či při zmáčknutí tlačítka přejít do režimu. Potřebuji, aby při kliknutí na start-napájení- vypnout přešel pc do režimu hibernace či byl uspán.

To nedává smysl. Když máš v nabídce volby:UspatHibernaceRestartovatVypnoutA ty kliknutím na vypnout chceš aby se jen uspal? Tak proč jsi proboha nekliknul na uspat? Nestačilo by ti například jen odebrat tlačítko Vypnout? To by mělo jít přes GroupPolicy, ale z hlavy nevím jak.

Ještě jinak, potřebuji aby, když uživatel vypne v síti počítač, tak abych si ho já mohl vzdáleně přes svůj pc zapnout a nemusel chodit k počítači. Jediná možnost která mě napadla je, že uživatel ve skutečnosti pc nevypne ale uspí a já si ho vzdáleně probudím. Bohužel ale nejspíš nejde pc zapnout když je úplně vypnuté.