» Poradna » Ostatní

Ušetřím takto za elektřinu?

Ahoj, docela by mne zajímalo, zda lze ušetřit elektřinu tím, že budu používat spotřebič na baterii. Např. holicí strojek. Neřeším teď pořizovací cenu akumulátoru, ale to, zda při nabíjení toho akumulátoru se spotřebuje tolik elektřiny, kolik by spotřeboval ten holicí strojek, kdyby jel ten samý čas na elektriku ze sítě. No snad to někdo pochopí

Odpovědi na otázku

Projdi si termín účinnost el. zařízení.

cs.wikipedia.org ...

Kdybych asi rozumněl těmto vzorečkům, tak bych se neptal. Tak ušetřím nebo ne?

Podle selského rozumu.
Abys neušetřil nic a byl tak řečeno na nule, muselo by ti to fungovat beze ztrát, tedy se 100% účinností.
Tak nefunguje žádné zařízení. Abys ušetřil musel bys dostat víc energie než jsi tam vložil při nabíjení.
Takže ruční holení, tam ovšem dodáváš energii prostřednictvím svačin.

Tímto způsobem ušetřil velké množství elektřiny např i Fidel Castro.

ježíšmarjá jakejm vzorečkům?

Ty jsi chyběl když se probíralo dělení?

Co je těžkého na pochopení vztahu, že energie získaná /energie dodaná = účinnost.

Prostě když do akumulátoru nacpu 130Wh, tak z něj získám jenom 100Wh

Naopak. Nabíjení akumulátoru je ztrátový proces, z baterie dostaneš v nejlepším případě max. 85 toho, co jsi do ní při nabíjení nacpal. Jediný důvod, proč bateriové spotřebiče používat je odolnost proti krátkodobým výpadkům sítě.

nejvíc ušetříš když se vysereš na všechny baterie a začneš se holit ručně s nějakým kvalitním strojkem, třeba Gillette Fusion - bez baterek samozřejmě

Ano usetris tym el. energiu zo siete pokial si kupis el strojcek ktori sa nabija klukou pripadne si zozenies solarnu nabijacku, ovsem neusetris tym peniaze pretoze tieto technologie su drahsie ako spotrebovana el. energia pri beznom pouzivani spotrebicov ktore chces napajat.
Pokial budes pouzivat na nabijanie sietovu nabijacku plati to co pisali nadomnou ze kvoli ucinnosti musis vzdy dodat viac energie ako mozes spotrebovat.

Pokud budes akumulator nabijet dynamem, kterym budes tocit, tak usetris.

a nebo si vezmi nabiječku sebou až pujdeš k někomu na navštěvu a tam si to nabij

Dobrý deň. môj desktop PC ide 10 hodin denne na 4x12V baterie, nabíjam každý druhý deň a mesačne ušetrím asi 3000 SK na elektrine.

Děláš blbost,kdybys to nepustil vůbec,ušetříš mnohonásobně více,např za připojení.

3000 SK měsičně? Tak to se ty baterky nenabíjí, ony dokonce el. energii do sítě dodávají

čo používaš za batérie? Ja som to skúšal s Energizermi a vydržali mi len deň. Ale možno mám PC s vyššou spotrebou...tak neviem

Co to je za blba? Má ten člověk vůbec mozek?

Určitě má, jinak by to nenapsal.

Nehnevaj sa, ale zamyslel si sa trosku nad otazkou? Kazde zariadenie ma istu ucinnost, a ta je menej ako 100%. Aj nabijacka holiaceho strojceka, aj bateria v holiacom strojceku. Tak ako ta mohlo napadnut, ze ked pojde na bateriu ktoru budes nabijat, usetris elektrinu oproti tomu, keby isiel priamo zapnuty do zasuvky???

Kolik vrazis do otroka/prostitutek/atp... a kolik ti vydela, tak se to rozhodne vyplaci, nebo ne?

Víc ušetříš když zapojíš spotřebič přímo do zdi; nabíjení baterie je více ztrátové. Jinak, takový holicí strojek má minimální spotřebu ve srovnání s fénem, varnou konvicí, el. sporákem. Schválně si ověř jejich uváděný příkon.