» Poradna » Windows (a jiné OS)

USB zařízení ve Windows XP

Dobrý den.Mám problém s instalací USB zařízení ve windows XP. Když připojím něco do USB tak to chce nainstalovat ovladač ručně jako třeba grafiku, zvukovku atd. Já bych potřeboval aby se tyto USB zařízení instalovaly Automaticky. Již sem se setkal s XPčky kde se to automaticky instalovalo a pak mám počítače kde se to musí dělat ručně. Potřebuju to z důvodu klávesnice a myši. Protože když připojím do systému klávesnici a myš která v systému není a já zrovna nemám z nějakého důvodu připjenou PS/2 Klávesnici a myš nebo usb zařízení která systém zná tak instalaci nemám jak odklikat a nainstalovat. potom je další problém s uživatelema s omezeným uživatelským oprávněním. když nemají práva tak třeba k instalaci Flash disku je to nepustí. Věděl by někdo jak to změnit? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

SP3

SP3 mám všude myslím si, že to bude někde v registrech

Toto nastavení řeší pouze jestlisystém má ovladače hledat na internetu nebo ne. Já potřebuju aby ty dialogový okna pro instalaci se vůbec nezobrazovali a zařízení se nainstalovalo automaticky na pozadí.

Nainstaluje se automaticky, pokud ho najde...Coz v dnesni dobe uz u XP bude malo co...

Zaízení typu flashka, klávesnice, myš najde vždycky. A já potřebuju, aby se nezobrazovalo žádný dialogový okno, ale rovnou se to nainstalovalo a já to nemusel naklikávat.

na této stránce jsem to hledal už před tím koukal jsem po všech registrech a vše bylo OK.

Žel bohu, ve WinXP nebyla podpora USB na takové úrovni, jako v následujících operačních systémech (i když zase podstatně lepší, než u předchozích). Platí tu železné pravidlo: Napřed nainstalovat drivery a až potom POPRVÉ připojit nové zařízení. Jinak totiž hrozí, že tam Windows nasunou své nativní ovladače, které zhusta nebudou kompatibilní s novými a nepustí je k lizu.Když už se chyba stane a instalace ovladačů to nerozdýchá, je nutno nové zařízení odstranit a instalaci opakovat při odpojeném zařízení.

Tento problém se mi taky stal. Nakonec jsem to musel vyřešit reinstalací operačního systému, protože došlo k paradoxu. ten počítač totiž neměl PS/2 na klávesnici ani myš. Nejdřív mi tam blbla web kamera. Dlouhou dobu to fungovalo a pak tam v ovladači byla chyba. nepomohlo ani ovladač odebrat a zase nainstalovat. Pak jsem skusil odebrat včechny USB zařízení protože nebylo znát co k čemu patří tak sem to odebral všechno a dostal jsem se ke výše zmíněnému problému. Abych nainstaloval klávesnici nebo myš tak sem to musel odklikat. jenomže to nešlo když jsem neměl čim. všechno bylo deinstalovaný. A právě proto potřebuju vyřešit problém aby se to instalovalo automaticky. Na některých PC s windows XP to automaticky funguje na jiných ten instalační proces musim odklikat. jen potřebuju zjistit co cmam vlastně upravit aby to fungovalo.

nějaký důvod takhle laborovat s nepodporovaným a zastaralým Win XP?Tenhle systém má podle mne dneska smysl už jen na specializovaných technologických PC.

Důvod je ten že mi tenhle systém prostě vyhovuje. A ještě na něm nějakej čas pojedu.

Mluvíš o více PC, takže to asi nebude jen o tobě. Doufám, že z toho nelezeš na net.

Ano mluvím o více PC. za prví já sám mám spoustu PC s Win XP (W10 se chci stůj co stůj vyhnout) a pak někteří lidi okolo mě mají taky PC s windows XP. A protože jejich HW prostě na W7 prostě nestačí a opravdu nemůžou dávat peníze do nových strojů tak to lepíme jak se dá. Vím že bych tam mohl dát linux, jenomže na tom se postě lecos nedá rozběhnout prostě to neuděláš. Nebo uděláš ale neni to pro lidi co tomu nerozuměj. Linux je dobrá alternativa a přejdu na ně opravdu až budu muset zatím uvažuju o W7. Ale na ty taky nemám HW. Hlavně né W10 to je takovej šmírák, že mi na HDD nesmí.

"na tom se postě lecos nedá rozběhnout"Napiš mi o jaký jde SW a uvidíme, nakolik máš pravdu. Mít k internetu připojený PC s XP, kam už pomalu ani neseženeš aktuální internetový prohlížeč, je dost rizikové (doufám, že nikdo z těch uživatelů není takový blb, aby surfoval z XP a Internet Exploreru)

PC, ktorý nezvláda W7 môže byť max jedno z najslabších 2jadier (napr. E4xxx) s 1 GB RAM ak nie niečo horšie a to by som vyhodil z princípu. Dnes tu Hodně moudrý Honza ocenil PC s i5-2500K na 2000 Kč alias dnes sa vzhľadom na Kaby lake, Ryzen a Coffee lake určite za lacný peniaz aj i3 Sandy bridge s 4 GB RAM, ktorý slabé core2 musí zadupať do zeme. Ako môžeš bežať na niečom pod nejaké +- E8500 s 3 GB RAM? Vieš vôbec prehrať fHD h265? Alebo sťahuješ len dvix PAL a na YT pozeráš videa v 240p?To o šmirovaní W10 je už trápne. Čoho sa bojíš? Že W10 pošlú MS info, že chodíš na zive?

To šmírování je ze strany M$ skutečně trapné. Kamarád s W10 na chvíli taky nainstaloval aby si je zazálohoval a stačilo otevřít prakticky cokoli a sítovka se nezastavila. Tak řek dost smazal to a nainstaloval W7 a je klid.

Bude este horsie. K tym super spickovym a super tajnym smirovacim programom NSA sa dostaly hackeri, ktori z toho ich smirovacieho programu vyrabaju teraz smirovacie viry. To su tie softiky, ktorym je uplne jedno aky operacny system je na pocitaci pouzity, pokial to bezi na Intel dual core a vyssom. Pravdepodobne aj AMD je na tom podobne.

Jo, pokud chceš Windows, tak na novém PC už nic jiného než ten paskvil W10 jako hlavní systém nezprovozníš (až na pár lehce komplikovaných a ojedinělých případů).Já W10 taky nechci, takže jsem to vyřešil už dávno jinak a nového hardware se bát nemusím. Na pár win-only věcí mám XP ve virtuálce, nicméně nehraju hry a neprovozuju v tom žádný náročný SW.

Si dinosaurus?

Urážet umí každý. Já jsem sem přišel hledat řešení nějakýho problému. A dočkal jsem se toho, že sem napíše rejpal jako seš ty. Buď mi pomoz z problémem, kterej potřebuju vyřešit pokud o tom něco víš nebo sem vůbec nepiš.

To vôbec nie! Ak chce niekto vytuniť Trabant, mám 2 možnosti: pomáhať mu týždeň babrať sa s odpadom, len aby ten Trabant vedel dojazdiť do najbližšieho mesta, alebo tomu človeku vysvetlím, že za tie nervy to nestojí a môže mať hoci len Feliciu, s ktorou dôjde aj na koniec republiky. Dinosaurus NIE je urážka, ale pomenovanie človeka, ktorý sa stoj čo stoj drží starých vecí, postupov... Aj ja som sa držal XP, nič iné som nechcel. linux mi bežal max pár dní a zvykol som si na neho, ale zase som sa vrátil k XP (dualboot). Ale skúsil som W10 zdarma (insider) už v 10/2014 a po pár skúšaniach (1-4 dni v kuse) som pochopil že ho viem používať ešte o čosi jednoduchšie ako W XP. Chvíľu som sa trápil s ovládačmi, ale nakoniec si Win stiahol aj ovládač na starú GK a dnes XP nezapínam vôbec a ani nie som obmedzený 3 GB a starými aplikáciami. Nepochopím ľudí, ktorý sa trápia s krámami. Inak načo chceš inštalovať USB zariadenia, keď ich v PC máš trvale (ak ide o myš a klávesnicu)? Na Tvojom mieste premýšľam o bazarovom Sandy bridge

Ale já nechci přecházet na nic novějšího. To neni že bych se za každou cenu držel něčeho staršího. Jenom prostě mam HW který funguje a na internet a vše co jsem zatím kdy potřeboval to prostě stačí. Stačilo by i třeba dalších 10 let jenom kdyby s tim Microsoft nedělal takový drie a strčil do toho systému jenom trochu vývoje do podpory nejnovějších technologíí. Spousta lidí by si ten systém i koupily nebo by si do něj koupily tu podporu. Je to zase o nějakým marketingu ze strany Microsoftu, kdy microsoft řekne že to přestává podporovat a že to tudíž bude nebezpečné používat. Já na tom jedu bez tý jejich slavný podpory už tři a půl roku a žadnej bezpečnostní problém s tím nebyl. Dokonce znám několik lidí kteří na tom jedou bankovnictví a za tři a půl roku bez podpory s tím neměli jedinej problém. Podle mě je to celí jenom hodně nafouknutý médiama jenom aby se toho systému lidi co nejdřív zbavily ale on k tomu ve skutčnosti neni důvod kromě toho že na tom spousta nových věcí něběží. Já s tím jinak žádné nervy nemám běží to rychle stabilně dokonce bych řekl, že i bezpečně. Možná i bezpečněji než celí desítky.

Sorry, ale zrovna na internet a tuplem na internetbanking je aktuální browser prakticky nutnost a absence bezpečnostních záplat na OS docela dost problém.A sehnat aktuální browser na XP je už poněkud problém - musíš docela hledat a výběr se stále zužuje.Jak jsem psal - používat XP na technologických PC (průmysl, laborky atd.) se speciálním SẂ - jasně, tam to má důvod. Ale bazírovat na XP pro domácí surfovadlo je zhůvěřilost.PS: XP mám ve Vboxu na pár softů, ale na net připojeny nejsou.

Mozilla firefox aktualizace pořád dostává právě ty bezpečnostní. a myslím že tomu tak bude až do července 2018

al za chvíli narazíš na funkční nedostatky, stejně jako jsem svého času musel přestat používat kdysi tak báječnou Operu 12...

Ano uznávám ty nedostatky jednou přijdou. nicméně zatím tu nejsou a já můžu jet dál. Nebo taky někdo vymyslí něco podobnýho jak rozběhnout i některý novější aplikace pod WXP jako je pod W98 kernelEX díky kterému se mi pod W98 podařilo rozběhnout podstatně novější Mozilla firefox a soustu jiných programů. A nebo taky ne a pak se přesunu na linux WXP si nechám v dualbootu na to co na nich dobře funguje. To jsou starší hry a programy. A pokud jde o internet tak na ten skutčně stačí linux.

Já prostě potřebuju jenom vyřešit tenhle problém to je celí.

Tak evidentně ti asi nevyhovuje, když tady řešíš instalaci ovladačů USB... Používat 17 let starý OS je docela úlet, vzhledem k tomu, kam se za tu dobu posunul HW i SW...

Ale vyhovuje. To, že jenom potřebuju zrovna vyřešit tenhle problém neznamená, že že mi ten systém nevyhovuje. Právě naopak kdyby mi nevyhovoval tak bych tenhle problém neřešil.

Něco nefunguje = nevyhovuje :) Prostě nemůžeš čekat, že autoveterán bude mít automatickou klimatizaci a LED reflektory a stejně tak nemůžeš čekat, že 17 let starý OS bude mít funkce aktuálních systémů. S tím se smiř...

Jenomže tohle je zrovna věc která na některých XPčkách funguje a na jiných ne. A z toho logicky plyne, že když to někde funguje a jinde ne tak tam kde to nefunguje to musí nějak jít změnit tak aby to taky fungovalo.

Tuto funkcionalitu by si si musel do operacneho systemu doprogramovat.

to neni pravda. Výše jsem již zmínil že jsou systémy kde to normálně běží a pak jsou systémy kde to musim ručně naklikat. A když je tu tenhle rozdíl tak to logicky musí jít i nějak změnit.

My, ktori administrujeme domenu, vieme, ze to ide aj inak, len predpokladame, ze si kvoli tomu nebudes kupovat server a licenciu pre serverovy OS a extra licenciu pre WSUS.

takže ono to jde udělat přes administraci doménovýho serveru? to by mi možná hodně pomohlo. Když jsem potřeboval změnit třba něco co nešlo udělat v uživatelským účtu s omezeným oprávněním tak jsem to udělal tak že jsem si v regeditu vyexportoval celý registry pak jsem proved změnu pak jsem znovu vyexportoval registry v regeditu do souboru s koncovkou reg a oba soubory přes total comander porovnal a našel onen cílovej registr. A když jsem na omezenym účtu pustil reg edit tak mě to dovolilo pomocí registu udělat změnu. Problémem je že ke spoustě věcí nemam do systému vyvedenej žádnej ovládací prvek tudíž je normálně změnit nemůžu. Ale jestli doménovej server umožnuje nastavit i něco takovýho tak bych to možná vyřešil pomocí registrů.

Taky jsem toto řešil, docela mě to i překvapilo. Bohužel jsem to nevyřešil a pomohla jen reinstalace. Po reinstalaci to už fungovalo, takže to není jen o registrech. Respektive běžné úpravy registrů nepomůžou. Na tom počítači se intenzivně používal ccleaner, takže bych to usuzoval tomu. Reinstaluj a pojede to.