» Poradna » Počítačové sítě

USB wifi adaptér

Je potřeba k dvoupásmovému wifirouteru koupit pro PC dvoupásmový USB wifi adapter nebo stačí 2,4 GHz pro rychlejší příjem ? router v obýváku , PC v dětském pokoji .

Odpovědi na otázku

Ze zadání nelze rozumně odpovědět.

Nutnost to není, dvoupásmové Wi-Fi umí komunikovat jak na 2,4GHz, tak i na 5 GHz.

Jako laik to myslím asi takto ....2,4 je pomalejší s větším dosahem / navíc vliv ostatních wifin v paneláku /, 5 rychlejší s menším dosahem....Když vyměním jednopásmový router za dvoupásmový , stačí mi v počítači jednopásmový USB adaptér nebo bude přínosem vyměnit i USB adapter za dvoupásmový ?

Staci jednopasmovy, nevyuzijete vyssi rychlosti na 5GHz, pokud by s rozumnou silou signalu dosahla az k PC. To bohuzel nelze jinak nez ozkouset v dannych podminkach.

Když vyměníš jenom router, tak logicky budeš s počítačem fungovat stále jen na pomalejším 2,4GHz

Rychlejsi komunikace na 2.4GHz? No vetsinou to byva naopak, 802.11ac norma pouziva 5GHz pasmo. Taktez pouzivani 40MHz kanalu (coz je jedna z podminek rychlejsi komunikace v 802.11n norme) je na 2.4GHz problem. U 5GHz je muze byt problemem dosah/prostupnost prekazkami. Navic scitani rychlosti na obou pasmech je jen marketingovy nesmysl, v relau toto neni mozne.

vyjadřuji se jako laik a rád bych dostal radu od zkušených .......- dosud PC připojeno kabelem , PC přemístěno dětem do pokoje , složitá cesta kabelu do pokojíku ,jednopásmový TP Link WR 841 , do PC zapůjčen jednopásmový USB adaptér ASUS USB N-13..............pomalejší internet / což je po přechodu na wifi normální / .......- plánovaná výměna jednopásmového routeru TPLink WR 841 za dvoupásmový Netis WF 2780 .....otázka zní koupit dvoupásmový USB adaptér spolu dvoupásmovým routerem nebo bude stačit zapůjčený jednopásmový adaptér ?

Nemáme Váš pokoj , nemáme zdi z Vašich cihel\panelů . Tohle si musíte změřit sám chápete? Chcete 100%ní záruku na něco co tady na poradně nemůžeme odhadnout. -Vysílací výkon mají shora omezený všechny routery stejně. -5Ghz N a AC norma má zjednodušeně horší průchodnost zdí-pokud jednopásmový USB Wifi adaptér v tom pokojíku nemá 100% příjem signálu nebude to s Nkovou nebo Acéčkovou ve 5Ghz i lepší.-ten Netys stejně má v 2,4Ghz max teoretickou rychlost jako máte to USB od AsusAle to je potřeba změřit + zkontrolovat obsazení kanálů v okolí.

PC se připojuje zásadně kabelem a tečka.

Kabelem určitě , ale přístup je složitější / vést kabel cca 15 m přes tři zdi ../

Jestli je to přes 3 zdi, tak na wifi zapomeňte. S jednou to bývá OK, s dvěma zdmi už bývají problémy, ale ještě to většinou jde a s třemi zdmi už to je většinou v háji se signálem. Navíc se vám to na 2,4 GHz bude bít s routery sousedů (pokud jste v paneláku/činžáku), které budou blíž k tomu dětskému pokoji. V paneláku není problém naměřit i 30 wifin. Na 2,4 GHz máte jen 13 kanálů a wifi by měla mít odstup minimálně 2 kanálů, aby se nerušily. Na 5 GHz budete asi zatím minimálně zarušeno, ale vzhledem k nižší prostupnosti přes překážky se tam taky nedostanete. Nejlepší je opravdu (i vzhledem k ceně, rychlosti a rušení) přivést kabel.

1. kabel2. powerline3. opakovač4. "booster" (alobal a nasmerovanie) na anteny, alebo výmena anteny za ziskovejšiu

Ako rychly ma byt ten prijem a za kolkymi stenami?Do 20 Mbps nemusi byt problem ani na 5GHz cez tri steny.Zalezi ovsem na tak vela faktoroch, ze zodpovedne ti to nepovie ani vyrobca, ktory to vyraba.