USB wifi adaptér způsobuje zvýšení frametimu?

Dobrý den, momentálně nemám možnost si připojit ethernet do PC a proto jsem si koupil wifi adaptér. Při hraní online jsem si všiml malinkých záseků, i když moje fps byly hodně vysoké a stabilní, tak jsem si stáhnul MSI Afterburner a zalogoval jsem si všechny potřebné věci do jednoho souboru, zejména frametime (, neboli čas v milisekundách, kolik trvá grafické kartě vytvořit a zobrazit 1 snímek, př. stabilních 60 fps by mělo mít frametime asi 16,7ms). všiml jsem si, že při offlinových hrách je vcelku stabilní a drží se tam, kde má, ale když jsem zkusil hrát online tak to vyskakovalo poněkud vysoko a hry už mely takzvané microstuttery, tak jsem šel na internet a zjistil, že USB wifi adaptéry, když se staží udržet stabilní připojení a ping, si při práci zamlouvají úplně první místo u procesoru a proto se procesor první zaměří na adaptér a až potom zkontroluje snímek dané hry a zobrazí ho na monitoru později. Myslíte, že se to dá vyřešit i jinak, než zapojením ethernetu? Napadlo mě zapnout MSI (Message-signaled interrupt) mód, namísto IRQ (Interrupt Request) módu u GPU.příklad ve hře GRID 2:offline:https://ibb.co/vLSb2sconline:https://ibb.co/vLSb2schttps://ibb.co/z2p2qRpspecifikace PC:MSI Ventus RTX 2060 6GB OC GPUi5 9600k (nepřetaktovaný) CPU16GB 3000 RAMPatriot Burst 240GB SSDSeagate Barracuda 2TB HDDMSI Tomahawk Z390 motherboardNetis WF2190 wifi adaptérSeasonic Focus Plus Gold - 650W PSUWindows 10 Home 64bit

Odpovědi na otázku

Moc dlouhy, nectu.

Máš šestijádro, to by ti mělo dát dostatek výkonu na to, aby tě nějaký USB-adaptér nezdržoval.Pokud si přesto myslíš, že je to tím, pořiď si wifi-klienta s vlastním procesorem a ten propoj s počítačem ethernetovým kabelem.

Čím jiným by to teda mohlo být? Nechci už nic kupovat, PC byl drahý už sám o sobě

Prasácky napsanou hrou? Špatným IP stackem?

A kdo by dobrovolně hrál online hry přes wifi a zhoršoval si tak zbytečně odezvu?

Odezvu mám v pohodě, jde mi o frametime

smiř se s tím že po rádiových vlnách to nebude stejné jako na drátě co se týče reakční doby. Natáhni kabel k ethernet portu, to je nejlepší rada co k tématu můžeš dostat.

Jeho nezajímá reakční doba (latence), jeho trápí, že vykreslování obrazu čeká kvůli wifině. Tady je otázka, kde ten problém je, jestli je špatný/žádný multithread, jestli ta hra používá vlastní implementaci síťařiny (špatnou), jestli jeho OS má špatnou implementaci síťařiny, jestli jeho driver na wifi je viníkem, případně jestli za to může nějaký multiplayerový guard...Věštecká koule je přetížená.

multithread záleží na kódu hry, o síťárně nic nevím (tady je další příklad u hry Rust při locku na 74fps přes RTSS (RivaTuner Statistics Server), která by neměla mít žádnou svoji síťárnu a můžete si všimnou random dropů na 50-60fps s vysokým frametimem, které jsou naštěstí normální pro tuto hru, kvůli garbage collectoru: https://ibb.co/n1XDWF2), dále nevím jak bych otestoval síťárnu OS, driverem na wifi to pravděpodobně nebude a guardem pravděpodobně taky ne, jsem asi jeden z mála komu se toto děje.

Na paket cez radio sa môže čakať z rôznych dôvodov. Jedným z nich je blokovanie vysielača AP iným wifi v dosahu. Prenos paketu štandardnej velkosti 1500 bytov cez bezdrátové médium môže trvať rôzne dlhý čas. Prenos dát cez LAN, alebo optiku týmto zvláštnym javom netrpí.

Já právě že nečekám na odezvu wifiny, já se tady bavím o frametimu/frame pacingu, už jsem to jednou vysvětloval... frametime je čas v milisekundách, kolik trvá GPU vytvořit a zobrazit 1 snímek, 60 fps by mělo mít frametime o 16,7ms (60 snímků za sekundu, přičemž by se každý snímek měl vyrenderovat za 16,7ms), ale vždycky tomu tak není. Mám podezření, že za to může právě daný USB adaptér.

Ja tu hru teda nepoznám, ale ak ten frametime nieje závislý na čo i len tom najmenšom prísune dát zo siete napríklad preto, že je to hra sieťová, tak USB adaptér sa na tom môže podielať len časom spotrebovaným pri presune dát z adaptéra do RAM pomocou DMA a IRQ. To by ti musela potom vadiť aj zvuková karta, alebo aj disk keď by si dal niečo kopírovať počas zisťovania frametime.Inak keď máš podozrenie, tak nieje nič jednodušie ako ten USB krám odstrániť z PC a poinformovať nás či to tým bolo, alebo je to niečo ešte iné.

právě mě napadlo přepnout GPU z IRQ do MSI, aby rychleji komunikovalo s CPU.Nemám jak zapojit kabel, takže mi vypojení USB adaptéru nijak nepomůže...

Ak by mi na tom teda fest záležalo ako teba ja by som si ten kábel zapojil aj keby sto-dolárovky padali a nestihol by som ich pozbierať, pretože by som sa bavil s káblom.

Ano, kabel plánuji zapojit, ale obávám se, že to nebude brzo...

Jo zazil jsem neco podobnyho, bez netu to slo jako po masle, s netem lag jak ***.Pro zacatek skontroluj, jestli ma aktualni ovladace na vsechno. Pro sken ovladacu: https://www.drivereasy.com - kdyz budez znat verzi, muzes download vygooglit.Dalsi moznost je skusit vypnout nektere nepouzivane zarizeni nejlepe v BIOSe, nebo i v spravci zarizeni, treba HDMI.

Vypadá to na zpožděné pakety. Procesor čeká na pakety a až zpracuje ty dané pakety, tak se postará o ten další snímek, který způsobí microstutter, protože přijde pozdě

Ovladače mám všechny nejnovější, taky je lepší si všechny ovladače stahovat sám, než přes nějak software, který mi tam může nastahovat různé sračky, co mi pc buď zhorší nebo neudělají vůbec nic.