USB stále pod proudem

Dobrý den.Při vypnutí PC mi zůstává pod proudem klávesnice a myš.Mám je v USB portu.Musím pc vytáhnout ze zásuvky.Jak nastavit vypnutí.Děkuji

Odpovědi na otázku

Kupte si prodluzovacku s vypinacem. Opravdu neni dobre nechavat PC stale v zasuvce pod proudem.Jinak nastaveni napajeni USB v dobe vypnuti PC se nachazi v BIOSu.

Nebo jumperem na desce. Výběr mezi +5V SB / +5 V.

Mohl by někdo napsat přesný návod jak to v biosu vypnout.Dík

Každý má BIOS trochu jiný. USB konfigurace / Power by však mohly být ty položky.

prodluzka neni dobry napad, kondenzatory je lepsi nechavat pod napetim, jinak driv vyschnou a bouchnou.

A to ses dozvěděl kde?

Jak vypnout to napájení USB.Děkuji

v Biosu, nebo jumper na desce. nevime jakou mas zakladni desku, kazdy vyrobce to ma jinak.pripadne zkusit jine USB - pod napetim muzou byt jenom nektere.

zkusenosti. zdroj pod napetim mi funguje 7 let, kamos, ten samy kamos uz 2x menil - on vypina prodluzkou.

To uzujuješ ze jedné zkušensoti dvou lidí? Kondenzátorům rozhodně vypínání nijak nevadí. Když už, tak mohou trpět některé polovodičové součástky, hlavně diodový můstek na primární straně, protože jsou vybité filtrační kondy na prim. straně, a při počátku nabíjení dojde k proudové špičce, ale ve slušném zdroji je ta proudová špička omezená.Kdysi žádné stand-by režimy u ničeho nebyly, všechno se vypínalo natvrdo a fungovalo to. Ani dnes samotné vypínání nevadí, spíš jde o "šitovost" dnešních zařízení, ale to ti může odejít ať vypínáš nebo ne. Prostě buď je zařízení dobře navržené a vydrží, nebo je pěkně ošizené a má to tendenci odejít.

silenyJohne, se bavím Kdybys alespoň uvedl ten můstek, ale kondenzátor? njn, "zkušenoti", může dříve vyschnout a bouchnout. Mínus si dávej sobě

mustek nema problem, kondenzator, kdyz je vybity a pripojis napeti, tak udela hezkej proudovej impuls. a smejdovny dielektrikum to nemusi zvladnout. Ja minusy, ani plusy nedavam - nemusim si nic dokazovat.

Jo, můstek nemá problém? , právě že ten hezký proudový impulz zatíží v první řadě ten můstek. Konedzátor to vydrží, pokud to teda není opravdu nějaký zmetek. A ten proudový impulz se ve slušných zdrojích omezuje takovou pěknou tepelně závislou součástkou. Mrkni se na zapojení běžného ATX zdroje a uvidíš. Navíc obecně se stand-by režim řeší plně samostatným malým zdrojem, který napájí jen to nejnunější (třeba příjmač dálkového ovládání v HiFi, TV...), teprve ten pak sepne hlavní zdroj, takže pro zařízení je to prakticky stejné, jestli ho vypínáš nebo jen stand-by. Bohužel v mnohých ATX zdrojích se šetří a stand-by část zdroje je napájená ze stejného můstku a filtračních kondů.

A "zdroj pod napetim mi funguje 7 let, kamos, ten samy kamos uz 2x menil - on vypina prodluzkou" opravdu není žádná cokoli vypovídající zkušenost...

Aby elektrolyt ztratil kapacitu, tak by musel být pár let bez napětí někde v šuplíku, a vůbec by nebouchl. Běžné vypínání je neškodné.

...a zbytečné...

Až Ti někdy od "vypnutého počítače" který je bez dozoru trvale pod proudem vyhoří byt, pak se nediv, že od pojišťovny nic nedostaneš.

Převelice se mýlíš. Oblíbeným kurvítkem u zdrojů je umisťování elektrolytů u zdrojů tepla. V pomocném měniči většiny zdrojů (pomocný měnič běží stále, pokud je zdroj pod napětím) je jeden maličký elektrolytek, který si má pamatovat vzorek výstupního napětí, od čehož je odvozena regulace výstupního napětí tohoto měniče. S nevšední oblibou je tento elektrolytek umísťován hned vedle tlumícího odporu měniče, který produkuje jisté teplo. Pokud se netočí ventilátor - tedy když zdroj stojí pod napětím - ten odpor vyhřívá elektrolytek, ten časem ztratí kapacitu a pomocný zdroj přestane být regulován: Na výstupu se objeví mnohem vyšší napětí, než má. Může to skončit i požárem.Proto zdroj odpojovat od napětí.

Kromě problému s usb pod napětím mám ještě tento problém. Při zapnutí PC.Po zmáčknutí tlačítka na zapnutí pc se počítač zapne až na počtvrté.Znamená to že pouze blikne kontrolka na hdd a dvd rom.uvnitř pc se pouze krátce zapnou ventilátory a hned vypnou a pc se rozjede až poté co se tohle stane 4x.Tlačítko mačkám pouze jednou.Kde je chyba?Je to vadný zdroj.Děkuji za odpovědi.

Může být vadný zdroj a může být vadná deska. Zkus si někde na vyzkoušení půjčit dobrý zdroj, jinak to nepoznáš.

Svet navrhol takéto zapojenie, aby sa dali aj pri vypnutom PC nabíjať z USB rôzne prístroje. Netušia, že by to niekto rád vypnuté

To je pravda.Spousta lidí by dala za to nevím co,aby nemuseli nechávat zapnuté PC a mohli třeba nabíjet.Osobně používám na tento účel USB v TV přijímači.

Už je v prodeji tato nabíječkahttp://www.agem.sk/produkt/gembird-eg-uc-ac1...

DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.VÍM UŽ JESTLI VYPÍNAT PC ZE ZÁSUVKY NEBO NE.TAKÉ JSEM SE DOZVĚDĚL JAKOU SI KOUPIT USB NABÍJEČKU.JAK OVŠEM V BIOSU VYPNOUT USB NAPÁJENÍ JSEM SE BOHUŽEL NEDOZVĚDĚL

je hezky, ze se rozcilujes, ale ptali se te, jakou mas desku a to jsi zatim nevedl, tak to asi nepotrebujes tak rychle vyresit.....

MÁM TUTO DESKU Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 2 port Serial ATA Storage Controller - 1C08

pobavils

To neni typ desky. Pokud ho neumite zjistit jinak, prozradi ho treba sikovny program CPU-Z. Pripadne Aida, Everest, HWinfo,.. Taky je na te desce napsany.