USB Rozbočovač

Zdar. Vím, že je to taková prasárnička a že se prodávají originální USB rozbočovače, ale chtěl bych se zeptat, jestli se dá něco takového vyrobit doma. Jelikož bych to potřeboval hned a bydlím na vesnici daleko od města bez káry a zároveň si nechci vypálit USB, ale napadlo mě něco. Mohu zapojit dvě zařízení na jeden USB port? Jako že bych si udělal takovou "prodlužovačku", kde propojím jednoho "samce" , kterého zapojím do noťasu a na druhý konec dvě "samice" do který pak zapojím dvě koncová zařízení?

Odpovědi na otázku

a jak tím zabráníš vypálení usb? Jeden port nemusí ta dvě zařízení utáhnout a u notesu se to blbě opravuje.

Teď mě tak napadlo, že bych si na ten port udělal 5V napájení zvlášť , takže bych propojil jen ty dva datové - zelený a bílý, ale zajímalo by mě, jestli by to fungovalo a jestli by se to nějak nepralo mezi sebou...

Mno, myslím, že takovýmhle bastlením si ten port odpálíš celkem rychle. Nějaký problém objednat si např.https://www.czc.cz/i-tec-usb-3-0-hub-4-port-... a počkat pár dní, než to přijde poštou?Oprava vysmažených portů u notesu může přijít pěkně draho.

Ne, pekne si nasaďte snežnice a hajde do mesta.

USB hub má v sobě kontrolér. Není možné jen spojit dráty.

Za tu dobu, co si tu píšeš, už jsi mohl mít objednáno z nějakého eshopu.

USB rozbocovac NENI rozdvojka. Nelze jen spojit draty. Je tam elektronika, ktera ridi, kam jaka data poputuji .Jdi a kup si ho.

"bydlím na vesnici daleko od města bez káry"tak to musi byt riadna prd€l sveta, ked sa tam boji prist aj kurier.

Proc by to byla prasarnicka? Doma si to klidne muzete udelat. Potrebujete napr. TUSB2046 a par dalsich soucastek a neni problem. Pro vas bude jednodussi a i bezpecnejsi si ten HUB objednat.