image/svg+xml

» Poradna » Mobily, audio, video

USB OTG standard + podpora

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 64.0.3282.167

Dobrý den,je mi velice dobře známo, co je to USB-On The Go, zkráceně USB-OTG. K smartphonům a tabletům podporujícím USB-OTG by mělo jít přes tzv. OTG kabel nebo OTG redukci (princip je stejný) připojit a používat veškeré USB příslušenství stejně jako k počítačům, kdy smartphone nebo tablet má roli Master = řídí komunikaci, a připojené zařízení má roli Slave = nechává se řídit, např. USB Flashdisky (normální "flešky"), ale i USB klávesnice, myši, gamepady, čtečky paměťových karet, ... .Moje otázka zní: Pokud některé zařízení podporuje USB-On The Go (USB-OTG), musí podporovat veškeré komunikační standardy USB se všemi standardizovanými USB zařízeními nebo je to nějaké zase obvyklé šizení a klamání zákazníků výrobci elektroniky, kdy zařízení podle nich "podporující USB-OTG" podporuje jen komunikaci s záměrně omezenou množinou a typů zařízení nebo značek a modelů?Mám problém, mám tablet Alcatel I216X, ten komunikuje přes OTG kabel s USB PC optickou myší, ale s USB PC klávesnicí a USB Flashkou nikoliv. Je chyba v tabletu, v ne příliš jasné a výrobci elektroniky často pro vlastní neetické obohacení a klamání zákazníků zneužívané definici co je to OTG, v OTG kabelu nebo v konkrétních kusech nebo modelech USB příslušenství? Děkuji.(Dokonce jsem viděl, že je možné k smartphonům a tabletům připojit i USB HDD, ale tam často bývá problém s napájením, že většina smartphonů a tabletů nedokáže dostatečně napájet magnetický HDD pro jeho roztočení, přesun záznamových/čtecích hlav a ovládání. Pak jsem viděl i k mobilům a tabletům přes USB-OTG připojená i různá " všelijaká exotická zařízení" jako např. USB Plazmová koule, ale ta nijak nekomunikuje, používala pouze napájení z mobilu nebo tabletu. USB HDD a USB exotická zařízení tu ale nebudu řešit, to byla jen rozšiřující poznámka )

Odpovědi na otázku

 |   |  Android AppleMAC-Safari 5.0

Jak jsi přišel na to, že by mělo jít používat "veškeré USB příslušenství"??? Vždyť to nejde ani v PC. Používat můžeš jen takové příslušenství, ke kterému máš ve Windows se ovladač. Nějaké základní ovladače už jsou přímo ve Windows, ale prakticky k jakémukoliv jinému, než základnímu příslušenství musíš instalovat i ovladač. No a u androidu je to tak, že tam ovladač externě nedostaneš, takže fungovat můžou jen ta zařízení, které v systému mají ovladač z výroby. Nic zvláštního a už vůbec ne žádné šizení. Nevím kdo ti kde tvrdil, že můžeš do USB připojit cokoliv ;)

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 |   |  Android AppleMAC-Safari 5.0

A jinak ta množina připojitelných USB zařízení není omezena záměrně, ale jednoduše proto, že kapacita úložiště systému je značně omezená a není prostě možné dát tam ovladače pro všechno. To by ani nešlo, protože USB zařízení existují tisíce různých druhů s vlastními ovladači.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 64.0.3282.140

Problém je... napájení ovladačea systém Nikde sem neviděl že by bylo řečeno, že pokud něco má USB OTG tak podporuje všechny USB zařízení. Vsadím se že přes napájený USB hub vaši nebo i bez hubu jinou klávesnici Váš tablet vezme . Stejně že jinou USB flasku také vezme. Ono bude třeba záležet na velikosti a formátování....

Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
 | Microsoft Windows 7 Chrome 59.0.3071.90

podle mne USB-OTG standardně podporuje akorát veškerá USB Mass Storage zařízení, která telefon utáhne (=uživí napájením). Plus asi standardní klávesnice a myši, co jsem slyšel.U flash disků záleží na formátu - FAT32 půjde rovnou, snad by měl rovnou fungovat i exFAT. Na NTFS musí být už nějaká app, ohledně EXT4 netuším. USB 2.0 disky jely bez problému, u 3.0 to asi bude o tom napájení...Cokoliv dalšího je spíš náhoda, když na to Android má nějaký ovladač / appku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 |   |  Linux Firefox 42.0

Dobře, nebudu a teď ani nepotřebuji řešit nějaké exotické případy ryze okrajově specifických zařízení, která by uživatel přes OTG připojil tak jeden z tisíce max 1x za rok. Chci řešit hlavně ty nejbežněji používané standardní USB zařízení připojované jak k PC přes USB tak i k Android smartphonu nebo tabletu přes USB-OTG jako jsou: USB PC klávesnice, USB myši, USB flashky a USB gamepad - toto je snad základ a tyto zařízení snad používají přece 1 dostupný standard komunikace (myslím 1 standard pro každý typ zařízení = 1 standard pro klávesnice, 1 standard pro myši, 1 standard pro gamepad, 1 standard pro flashky, ...) a žádné exotické netradiční standardy, ne? Pokud zařízení podporuje OTG, mělo by snad podporovat všechna nejzákladnější standardní klasická nejběžnější USB zařízení, ne snad?

Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
 | Linux Firefox 58.0

ale musí si s tím OS + software nějak umět "povídat". Když to hodně přeženu, k čemu by ti byl gamepad ve Wordu i kdyby tam nějak fungoval?Stejně tak si nejsem jistý, jak by fungovaly ty vícetlačítkové herní myši ap. Android zařízení prostě není plnohodnotný počítač.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
 |   |  Android AppleMAC-Safari 5.0

Ano, OBYČEJNÁ klávesnice, OBYČEJNÁ myš a OBYČEJNÁ flashka by fungovat měly. Gemepad už obyčejné zařízení není a android hry s ničím takovým nepočítají, takže i kdyby ovladač pro něj c systému byl, hry ho nebudou umět použít.

Souhlasím  |  Nesouhlasím

Související témata: USB, Příslušenství, USB OTG, Standard, Klamání, USB klávesnice, Připojené zařízení, Gamepady, Koule


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11