» Poradna » Mobily

USB OTG s redukcí MicroUSB->USB C

Zdravím,mám tu telefon (Asus ZS630KL) s USB C a deklarovanou podporou USB OTG. Dále tu mám několik OTG kabelů USB B (F) -> Micro USB (M), které fungují s telefonem vybaveným Micro USB. A nakonec mám redukci Micro USB (F) -> USB C (M), přes kterou funguje jak nabíjení, tak datové přenosy do PC.No a když připojím Redukci USB B (F) -> Micro USB (M) do Micro USB (F) -> USB C do telefonu a do ní flashku, nebo dongle od klávesnice s myší, nestane se vůbec nic (flashka má diodu, ta ani neeblikne).Je to normální?

Odpovědi na otázku

řekl bych že ano - ten pin co říká jestli je usb device/host režim bude natvrdo propojen v té redukci micro->C- tudíž už nemá vliv jeho správné(jiné) nastavení v tom USB B->micro redukci

To dává smysl. Díky!

Co to je za redukci, MicroUSB to USB-C... není třeba jen pro dobíjení?

Kdyz pres ni funguji datove prenosy do PC?