USB nejde otevřít a z původních 16 GB nemá ani bajt úložiště

zálohoval jsem všechny věci na SD kartu a potom jsem zkusil bootovat přes USB...ale po bootu to ve vlastnostech ukázalo pouze 4 MB a to už fleška neměla ani program-všechno jsem smazal. přišlo mi divné že to má z celkových 16 GB jen 4 MB a tak jsem zkusi formátovat. to mi i z těch posledních 4 MB udělalo 0 bajtů a potom to spadlo a fleška nejde otevřít a píše aˇji zasunu do slotu, přitom tam je. nevíte někdo čím by to mohlo být a jak případně vrátit úložiště?

Odpovědi na otázku

Fleška odešla, pokud to ještě jde, reklamovat, jinak SD.

ta asi reklamovat nepůjde protože ji mám dlouho, ale je mi jí líto nejen kvůli tomu že byla značková...fakt nejde nějak opravit?

To se neopravuje. Nevyplatí se to...

Zkontroluj ji ve správě disků - odstraň z ní všechny oddíly a vytvoř nový. Pokud to nebude fungovat, tak ji zahoď a kup novou. Značková flashka dnes stojí pár korun. Lítost si schvovej pro něco živého.

já tam mám pouze 1 oddíl... ve správě disků to tpočítač vidí, dokonce vidí i celkovou paměť, ale nejde otevřít

Je to spotřebák a neopravuje se to. Když se pokazí, tak se vyhodí.

ok

dd if=/dev/urandom of=/dev/sdb(sdb je blokové zařízení vašeho flashdisku)a pak:fdiskn, p, wmkfs.ext4 /dev/sdb1 (nebo jiný libovolný filesystem)