USB najednou nefunkční

Ahoj...stal se mi zvláštní problém při hraní, najednou přestala pracovat klávesnice a myš připojená každá do separátního USB na předním panelu. Tak si říkám, asi se mi uvolnilo napájení USB. Ale předtím než jsem lez do bedny...tak jsem to zkusil restartnout...a PC v pohodě najelo, ale po pár minutách zase přestala fachčit klávesnice a myš. Tak jsem zkusil jiné USB a v pohodě to šlape. Otázka je...může se jednat o předzvěst toho, že by se chtěla deska odporoučet? Stává se, že přestane fungovat USB? Moje zkušenosti jsou jen z bajvoko cca 20 mých a známých PC, které dovedu sestavit a nahrát OS...tím mé dovednosti z oboru PC končí. Jinak jsem běžný uživatel, který si troufne pouze vyměnit komponentu či přehrát OS. S tím, že je nefunkční USB...jsem se nesetkal.

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej to samé ale na zadním panelu desky. Ano, USB porty sem tam odcházejí, slábne na nich napětí. Záleží na stáří i kvalitě základní desky.