» Poradna » Počítačové sítě

Usb lte

Zdravím,měl bych spíše takový dotaz.. Potřeboval bych vědět, jestli když si koupím nějaký USB 4G LTE modem (například https://modemy.heureka.cz/huawei-usb-lte-e3372/), jestli mi bude fungovat, už jen tím, že jej připojím k nějakému zdroji (usb), nebo jej musím připojit k pc(win/mac), aby začal vysílat signál.Děkuji za raduPřeji pěkný večer

Odpovědi na otázku

Jaké vysílání máš na mysli ???

je to len modem.

Aha.. ted si uvědomuju, že to je vlastně jen modem a ne žadný hotspot.. Potřeboval bych něco co by mi neustále vysílalo wifi signál existuje v česku něco takového vlastně? Našel jsem si toto něco na zahraničním webu a chtěl bych něco podobného i tu v ČR, nejlépe se zárukou.. Existuje v ČR vůbec něco takového, co můžu pernamentně napájet?https://static.seicane.com/media/wysiwyg/12/116040/e...

http://consumer.huawei.com/en/mobile-broadband a ktore sa ti bude pacit si vyhladas cez heureku.

To vypadá slibně.. ale stále jde o modemy, ty budou třeba taky potřebovat přeci nějaký podporovaný OS přeci ne?Jeetě tu je možnost to píchnout přímo do systemu android, ale ještě jsem neviděl, ž by nějaky modem podporoval android

to su LTE Wifi routre, internet od mobilneho providera pouzivas pomocou wifi v ostatnych zariadeniach. Maju napajanie pomocou vlastnej baterie, cize s nicim to nemusi byt spojene kablom.

No osobně jiš s baterií mám, ale nechci ničit baterii a chci to mít schované, že to nebude vidět.. Mám hotspot od Samsungu (SM-V101F) a vpořádku funguje vše.Ale sháním něco, co pojede kdykoliv to bude připojené ke zdroji a nevypne se to, když se k tomu nikdo nepřihlásí chvíli..

Každý WiFi router ...

Kdybych hledal každý wifi router, tak nepíšu sem.. :)Sháním nějaký malý kompaktní..

Každý z operátorů má takový modem/router v nabídce. K činnosti nepotřebuje nic jiného, než zásuvku 230V a SIM kartu s vhodným tarifem. Vypadá to jako běžný router, má to 1-4 klasické LAN zásuvky pro připojení počítače kabelem a taky to vysílá i WiFi pro bezdrátové připojení čehokoliv. Nedá se říct, že by to bylo úplně malé, má to velikost průměrného routeru, ale funguje to spolehlivě. Jede mi jich u zákazníků ve stáncích s pečivem asi 20 už nějaké roky. Odešli z nich asi 2.

USB LTE rozhodně ne c nevysílá a to ani s PC. Tedy aspoň ne v tom smyslu, v jakém si představuješ ;) USB LTE je modem, který k provozu potřebuje PC a do něj pak "pouští" internet, který přijímá přes mobilního operátora.

Jasně.. docvaklo mi to ted..Nebyl jsem zainteresován, protože jsem takový modem nikdy v životě nepoužil..

A nestačilo by se podívat po něčem z této nabídky ? https://www.czc.cz/modemy-3g-4g/produkty

máš dvě možnosti. Buďto si pořídit LTE/wifi modem, což je škatule s vlastní baterií, která zpřístupňuje LTE síť zařízením připojeným přes Wifi.A nebo si koupíš nějaký lepší Wifi router(např. Asus RT-AC58U) s podporou USB 3G/4G a samozřejmě i to USB LTE. Akorát si budeš muset někde načíst, které kombinace HW fungují.

Zatím to s tou krabičkou s vlastní baterií vypadá jako nejjedodušší způsob..S tím wifi routerem to bohužel nepřipadá v úvahu.Nejpřijatelnější je pro mě CarFi v podobě routeru, ale tak je zase problém s konektorem, proto bych upřednostnil USB

HUAWEI E8278