» Poradna » Hardware

Usb hub se tváří jako CD-ROM

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.124

Mám notebook ACER Aspire E15 spojený přes usb a hdmi s monitorem Dell. Do monitoru mám zastrkaná různá USB zařízení (externí disk, flešky...) a také USB hub (cca tento: https://www.mall.cz/notebooky-usb-prislusenst... ), do kterého je zapojený kabel ethernetu. Vše fungovalo mnoho měsíců bez problémů. Před časem se notebook přestal být schopen připojit k ethernetu (prý není připojený kabel) a připojuje se jen k wifi. Pokud kabel ethernetu zapojím přímo do notebooku, tak se připojí správně.V průzkumníku se objevilo nové zařízení: viz https://ctrlv.cz/ggrB. K počítači však není zapojeno žádné cd-rom ani jiný disk (ani přes usb monitoru). Po odpojení hubu toto "cd-rom" zmizí. Když zkusím tuto jednotku otevřít, pokouší se spustit tento program: https://ctrlv.cz/CBlQ. Netuším, zda se jedná o rozumné ovladače nebo nějakou havěť. Počítač je samozřejmě restartovaný, problém nesouvisí s aktualizací systému. Systém jsem kontroloval defenderem.Prosím o nějakou radu, jak postupovat k vyřešení problému.

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

avatar
 | Microsoft Windows 7 Firefox 78.0

vypadá to na SW chybu:https://www.dell.com/support/kbdoc/cs-cz/00012... iTec má zjevně taky Realtek čip.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 91.0.4472.124

Díky, tato odpověď vypadá nadějně. Postup řešení v článku je na mě trochu složitý. Bude stačit spustit ten program, který se mi nabízí po kliknutí na jednotku https://ctrlv.cz/CBlQ ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: USB Hub, Nové zařízení, Připojený kabel, Vyřešení problému, Zapojený kabel, Defenderem, HavěťHoror Fatal Frame: Maiden of Black Water dorazí na PC a konzole na konci října

Horor Fatal Frame: Maiden of Black Water dorazí na PC a konzole na konci října

Před pár měsíci Nintendo na svém Directu oznámilo vylepšenou verzi této parádní hororovky. Dnes bylo odhaleno její datum vydání.

Martin Nahodil
Fatal Frame: Maiden of Black WaterDatum vydání
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test soundbarů

Jak surfovat anonymně

Revoluce ve výuce informatiky