» Poradna » Programy

USB Flash Disk

Chtel bych se zeptat,zda tu nekdo nema obdobnou zkusenost. Pritelkyne nedavno poridila bratrovi flashku, od firmy PRETEC. Po koupi ji vyzkousela na svem notebooku,kde ma Visty,bez problemu. Predevcirem,prisel jeji bratr s tim,ze flashku potreboval pouzit a PC mu ji nedetekuje, ma operacni system Windows XP. Ani me na XPckach notebook flashku nenasel. Prodejce a vyrobce udava,ze flash disk neni kompatibilni s Windows Vista,cehoz si pritelkyne zrejme nevsimla. Pro to se chci zeptat,jestli je mozne,ze prvni pouziti na Windows Vista znemoznilo dalsi uziti flashky. Vlastnim flashku,u ktere vyrobce negarantuje kompatibilitu s Vistami,avsak na Vistach s ni nemam problem,je pravda,ze prvni uziti probehlo v XPckach. Je to tedy mozne?? Lze problem vyresit jinak,nez pripadnou reklamaci?? Diky za odpovedi. Kubik.

Odpovědi na otázku

skúsiť vo viste preformátovať na fat32 a nie ntfs

Nejprve bych v obou dvou případech "nedetekce! důkladně prověřil, zda písmenko, plánévané pro flashku, není už použité v OS. Je to zde řešeno několikrát a přes Správu disků to lze naprosto přesně dohledat.

hmm, zkusim v tom zapatrat,ale nemyslim si,ze by v tom mohl byt problem... melo by preci byt prirazeno nasledujici volne pismeno... a potom pritelkyne ma na svem nb pouze disk C: a D: a E: (CD ROM)... ja na svem nb to mam stejne,pokud by tedy melo byt prirazeno pismeno F: .. mel bych ji na svem nb najit... a jeji bratr na svem pocitaci tim spise,ma jen disk C: a D: (CD ROM)... ted me akorat napada,zda by to nemohl blokovat Deamon Tools... ale jak jsem rekl,pismeno by melo byt prideleno dle volneho... ale diky za tip,urcite zkusim...

preformatovat Flash nebo Visty??... Flash asi tezko,kdyz ji nejsem schopen detekovat... a proc zpet na FAT32 ?? nez formatovat Visty, tam radsi hodim XPa a zkusim tam s ni neco provest...

kdyby jste mel nekdo nejaky tip, dejte mi prosim vedet... specha to...

počítač neformátuj.... on měl namysli určitě zformátování Flash Disku.... Já bych si třeba zkusil vzít nějaký program který testuje flash disky.... Ale ten formát by mohl flash disku pomoct.

mno dobre,to by nemel byt problem... ale na to,abych mohl zformatovat flashdisk mi ho musi PC predevsim detekovat ne?... jak na to,kdyz ho nikde nevidim...

Truhliku - je videt ve Vistach? Ano? Zformátuj flashku ve Vistách na FAT32, jestli ani pak nebude v XP vidět, hoď to na hlavu prodejci.

USB Mass storage zařízení se má chovat nezávisle na os! Pokud ovšem zase v Redmondu nevymysleli něco extra...
Už tady byla zmíněna Správa disků, pak tu může být konflikt s nějakou podivnou aplikací, dalším problémem může být neschopnost různých verzí MSW pracovat s vlastními souborovými systémy - třeba MSW2000 zajímavě pracuje s fat32 a její velikostí... NTFS je více verzí a víc problémů...
Výrobce má nejspíše na mysli ReadyBoost implementované ve Vistě.

Pokud nechcete ze sebe udělat při reklamaci ňoumu, pak nejdříve zkuste už uvedené rady, nebo SLAX, INSERT,...

uvedene rady jsem vyzkousel,ovsem bez uspokojiveho vysledku.... ve Sprave disku by problem byt nemel,a s aplikaci nejspise take ne... zrusil jsem vsechny aplikaci bezici na pozadi a minimalizoval to jen na chod OS... bez vysledku...

prave,ze nebyla po prvnim uziti videt ani ve Vistach,jinak by s naformatovanim nebyl problem... vcera vecer z neznameho duvodu ji detekovaly XPcka na mem notu... flashku jsem preformatoval,ovsem nyni ji XPcka detekuji velmi sporadicky... priblizne 1 z 5 pripojeni... nedokazu si to vysvetlit jinak,nez ze flashka neni uplne v pohode... vim,ze zarizeni USB Mass Storage device,by meli byt sobestacny bez zavislosti na OS, krome W98 a nizsich,ktere je zpravidla nepodporuji,neobsahuji nastroj pro detekci...

1. Problém SW:
- os
- ovladače
- aplikace

Pokud zasunete ještě před startem počítače, pak by měl být identifikován USB disk už při POSTu. Eliminace sw problémů je prostě na různých HW platformách zavést jiný os a sledovat reakci.

2. HW problém:
- chyba firmware
- chyba, poškození řadiče
- studený spoj, mech poškození
- cokoliv jiného...

Neškodil by přesný typ, nejlépe rovnou odkaz na výrobek... Jde o to, aby se chyba, potvůrka jedna, projevila právě v průběhu reklamace, záleží také na obchodníkovi. Pokud jste nakupoval online v e-shoppu, pak máte 14. dní...