USB Flash Disk a ReadyBoost

Ahoj, chci se jen zeptat na pár otázek. Když mám v počítači USB 3.0 a zapojím do něj flešku s USB 3.1 bude rychlost zápisu a čtení vyšší nebo stejná jako kdybych měl zapojenou flešku s 3.0? Druhá otázka. Nevíte, jak funguje ReadyBoost? Bylo by možné, kdybych si koupil (pokud to vůbec existuje a popřípadě kdybyste věděli kde to prodávají pošlete mi prosím odkaz) nějakou speciální flešku, která by byla vytvořena pro to, bych ji mohl mít zapojenou 24/7 v notebooku a mohl ji využívat pro ReadyBoost a abych mohl do ní zapojit nějaké jiné zařízení (myslím klávesnici či něco)?

Odpovědi na otázku

Na ReadyBoost se vykašli, pokud máš málo ram, dokup si víc.

1) Ano pojede to jako 3.0.2) Na ReadyBoost kašli, nic ti to nepřinese. Kup si SSD disk a dostatek RAM, to ti udělá o dost lepší službu.3) Průchozí flashku, do které by se dalo něco zapojit neznám.

K tej priechodzej flashke som to ani nedocital, tak ze dik ze si to spomenul. Pobavilo a zaroven dokazalo, ze dotycny je uplne mimo IT.

To fakt nema zmysel, mozno v dobe, ked SSD boli rarita a RAM drahe. Aj swapovanie na priemerny SSD bude podstatne rychlejsie, ako najrychlejsi USB kluc.

https://en.wikipedia.org/wiki/ReadyBoostPokud máš v Notebooku systém na SSD, nebo nebo nějaké obdobě s NAND Flash , pak je ve Windows technologie Readyboost automaticky deaktivovaná.Prostě nemá smysl provádět pre-caching na flashdisk, který je apriory pomalejší než to SSD, se kterým pracuješ.