USB flash čtečky - lze manipulovat s kartami za chodu ?

Je možné do USB externích flash čteček karet tyto vkládat při připojené čtečce k USB nebo je nutné čtečku vždy z USB odpojit, pak vložit/vyjmout kartu a teprve znovu čtečku nasadit do USB ? Nebo to lze s trvalým připojením (samořejmě když se na kartu zrovna nepíše). Tak mě napadá, že interní čtečky jsou taky píchnutý na USB a jsou tedy trvale napájeny z USB a nevadí jim to.Jsou stejně odolné i standardní ext. čtečky, které mají podporu Plug and play ? Např. http://www.computer4u.cz/product.php

Odpovědi na otázku

ANO

jasně že to jde

Arko technik s.r.o. |  |

Teoreticky lze karty vyrvat kdykoliv. Ovšem nutno dát bacha, aby při zápisu do karty (mazání souborů je též zápis) byly vyprázdněny keše. Nejlépe je pro ně zakázat zpožděný zápis.

Oneskorený zápis je štandardne vypnutý, ale dá sa v nastaveniach ovládača, či kde to presne je, zapnúť. Potom treba dať bezpečné odobranie hardwareu.