» Poradna » Programy

USB EMTEC 8GB PROBLEM

nazdar. kupil som dve usb emtec 8gb a na pocitaci vsetko slape ako ma ale v notebooku ked chcem prekopirovat suobr ktory ma 7,03 gb tak hned na zaciatku my napise : cielova disketa je plna . co s tim ?

Odpovědi na otázku

pretože na súborový systém FAT32 nie je možné zapisovať súbory väčšie ako 4GB

tak my vysvetli preco ma kluc 8gb ?

Treba proto, aby se tam vesly ctyri souboru po 2GB? :o)))

Pokud chcete mit na flashdisku i soubory > 4GB, musite ho naformatovat na souborovy system NTFS. FAT32 (ktery je tam nejspis ted) s tak velkymi soubory neumi pracovat.
Jen pro jistotu upozornim, ze pri formatovani se smazou z flashdisku VSECHNA data. Takze si je predtim nekam uklidte.

Jde to převést i bez formátování přes příkazový řádek.

naformátuj flashku na NTFS