» Poradna » Mobily

USB-C nabíjení z počítače

Ahoj,rozhodl jsem se inovovat a přejít na USB-C a vyměnil jsem BlackBerry Priv, které jsem měl dvě za sebou, za Huawei Mate 20 Pro.Pecka, bezdrátové nabíjení, rychlonabíjení, nehřeje se to, super. Výměna baterie tedy bude asi otázka, ani u BB se do toho nikomu nechtělo, ale to počká.Nakoupil jsem si rovnou i myriádu kabelů a redukcí, než celý můj ekosystém přejde na USB-C, všechno funguje, až na podivnou věc, které nerozumím, a kde asi bude sedět nějaká chytristika, o které nevím.Když připojím USB-C - USB-C kabelem telefon k notebooku (všechno to byly HP), tak se nabíjení zahájí a hned zase ukončí. Jinak komunikace jako třeba USB tethering funguje. Dobře, říkal jsem si, špatný notebook. Vyměnil jsem notebook za jiný a pak ještě, totéž. Mám hromadu kabelů, tak jsem zkoušel kabely. Totéž. Až do včera, kdy to prostě dobíjet začalo normálně a jelo to suprově rychle. Zase na všech noteboocích. Tak jo, říkal jsem si, rozchodilo se to. Jenže dneska už to zase nejde Když vezmu kabel USB-A - USB-C a připojím ho do USB 3 v notebooku, nabíjení funguje normálně. Přes ten céčkovej kabel je to ale docela smutný. Komunikace jde, přes ní to teď píšu, ale ten telefon se za pár hodin vybije, když to nevymyslím (vymyslím, protože ten kabelový zmar nosím s sebou včetně toho USB-A kabelu...ú

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, mám tu Widle 10 64bit a teď konkrétně HP Probook 450 G5. Pokud si někdo myslí, že to k něčemu bude (něvěřím), rebootuji na Fedoru.

Zdar, taková blbost - když ti to začalo nabíjet, neměls třeba noťas na nabíječce a předtím ne?

A ještě - nebo obráceně? Před roky jsem řešil u kolegy stejný problém - jednou se mobil nabíjel a podruhé ne, ale nejsem si už jistý, jak to bylo, proto to obráceně.

Díky, zkusil jsem teď obě varianty, nenabíjí ani jedna.Po připojení na telefonu volím "charge only.Ale to "charge" se vypne dřív, než vůbec tu volbu provedu, pak už se nic nemění. USB tethering zapínám až pak, ten chodí.

Dneska jsem si všiml, že se mobil přepne do režimu "reverse charge".Pokud ho přepnu zpátky na "charge only", zhruba po vteřině se to přepne zpátky, nevím, jak ho donutit.Notebook je připojený k adaptéru a nemyslím, že by nabíjení přes USB-C vůbec uměl. Mobil se nijak nadměrně nevybíjí (jako že by dobíjel notebook...).