» Poradna » Windows (a jiné OS)

USB-C HUB neznámé zařízení

Ahoj,používám léta USB-C HUB (čína, žádná značka). Fungoval naprosto spolehlivě až do cca před třemi týdny. V HUBu je zapojena paměťová karta (je tam slot) a pokaždé když zapnu PC (Xiaomi Air, WIN 10 64bit 21H1), musím HUB odpojit a připojit nebo v zařízení zakázat/povolit zařízení rozbočovače, jinak karta nenajede. https://ctrlv.cz/4hogVše ostatní v HUBu (monitor, LAN síť, napájení, jede OK pořád). Bohužel nějak nemám tip, co s tím. Ovladač k tomu žádný není (Microsoft), ale ten nikdy nebyl. Díky za tipy.PS: S aktualizací na 21H1 to nesouvisí - dělalo to ještě před ní.

Odpovědi na otázku

Ty usb-c huby, hlavně s výstupem na monitor, pekelně hřejou, takže maj dost velkou úmrtnost. Mně takhle zdechlo HDMI i když zbytek hubu jede. Prostě bych se s ním rozloučil...

Dobrý den,díky za reakci, ale přečtěte si to prosím znovu - všechno funguje, jen je problém po startu s kartou.

Já vím, ale klidně to může být jeden z příznaků postupného umírání, to HDMI v mém případě taky odcházelo postupně. Třeba se ale pletu, nejsem vševědoucí Každopádně bych to zkusil i v jiném PC.

Nikdo jiný nápad?

nepoužívat kartu..nepoužívat noname šunty když je mi pak divné že špatně fungují...

To by bylo opravdu skvělé řešení

Nikdo neodpověděl a tak zkusím navést případné další, kteří by měli stejný problém. Vypnul jsem chráněné složky (MS Defender) a najednou se zdá (klepu na stůl), že je to vyřešeno.

A honil si