» Poradna » Notebooky

Usb c - hdmi

Ahoj,dnes jsem si přitáhl nový USB HUB, konkrétně tento: https://www.alza.cz/trust-dalyx-3-in-1-usb-c-... po napojení monitoru skrz tento hub se monitor sice jeví jako že se zapojil ale následně mi oznámí, že nemá žádný video vstup a hodí se do spánku...Moc prosím o jakoukoliv radu. Moc děkuju

Odpovědi na otázku

A k čemu to připojuješ? Podporuje to USB-C (předpokládám že to je výstup z NTB) přenos videa?

Tenhle HUB nemá v parametrech nic o DisplayPort Alternate Mode, takže patrně obraz jde z integrované USB grafiky v tom HIBu, takže je potřeba na to instalovat ovladače. Předpokládám, že v MacOS a ve Win10 se nainstalují automaticky, ale nevíme, co máš za počítač a jaký OS.

Pofidérní redukce z USB-C na video nebrat. V podstatě nikdy to nefunguje.Co funguje 100% spolehlivě je jedině Thunderbolt. Na jeden Thunderbolt klidně připojím dva DisplayPorty a pár USB hubů a všechno mi to funguje. Ale musí tam být explicitně napsáno, že se jedná o Thunderbolt, nikoliv o USB-C. Jinak je to nějaká polovičatost, u které není jasné, který standard (ne)splňuje.

Tak ten bazmek, který poslal splňuje USB 3.2 gen2 - aspoň podle popisku, ale pravda že TB3 je v tomto krapet lepší. Konektor je stejný USB type C, U můžete do něj připojovat USB 3.1 i 3.2, nebo TB a vše v tom jede

Pokud jde jen o video výstup, tak já používám tohle a funguje dobře pro 4K@60.https://www.alza.cz/axagon-rvc-hi2c-prevodnik...

Jen to je na Tunderbolt 3. Pokud má v USB typeC konektoru USB 3.1, nebo 3.2 má smolíka a nenajde mu to