» Poradna » Notebooky

USB-C -> HDMI na Lenovo ideapad s130-14IGM

Ahoj,chci se zeptat jestli mi na Lenovo ideapad s130 pojede HDMI přes usb-c, na internetu jsem se dočetl různé informace. Vím, že tu jeden konektor pro HDMI už je, ale je na něm připojený monitor a potřebuju další. Podle popisu by tam mělo být USB 3.1 Gen 1 type C, které by mělo podporovat HDMI 1.4b, někteří, ale tvrdí, že to tam není.Prosím, neřešme výkon laptopu (pokud to není k tomu připojení důležité), mě dostačuje, jen by se hodilo více místa na ploše.

Odpovědi na otázku

To jaké má USB je celkem irelevantní, protože záleží na konkrétním výrobku, jestli tam má tu možnost přivedenou nebo ne. Jsem si celkem jistý, že v uživatelském manuálu by ses o tom dočetl.

Uživatelský manuál, který jsem dostal s laptopem jsem bohužel ztratil a na netu najdu akorát nějakou zvláštní verzi, kde píšou stejně jenom, že to má USB-C a dál, že nejznámější operační systém je W7 a Linux.

ty Jacku, ty seš dobrej idealista. Doby, kdy se člověk v manuálu dočetl nějaké podrobnější specifikace jsou dávno pryč. Teď se tam dočteš tak leda že nemáš propichovat akumulátor, aby nedošlo k požáru a popálení.V dnešní době hledat tento typ věcí, tak to je snad jediná možnost se zeptat někde na fórech, jestli to někomu funguje. Oficiálně se člověk nedočte nic....

No právě, ten manuál jsem vyhrabal (docela náhodou) a vážně tam je jen, jak se chovat, aby to nezačalo hořet a jak vylézt z S modu na W10 :D

Případně to nemusí být HDMI, nebráním se žádnému konektoru. Nad FullHD určitě nepůjdu.

Tohle si vážně budeš muset zkusit najít v technických specifikacích. Každopádně pokud to půjde, tak to bude na HDMI. Případně to můžeš rovnou zkusit, i když je otázka, jestli bude stačit kabel a nebude potřeba dockina

Sice jsem to nechtěl původně dělat, protože mi to přijde neetické, ale asi to objednám a když to nebude fungovat, tak to do 14 dnů vrátím.Děkuji JackBrno za odpovědi :)

Zbytečné, dost pochybuji, že by v této cenové kategorii měl na výstupu USB připojené HDMI, když už má přímo jeden konektor HDMI.

Neeticke to je. Ale predevsim je to hloupe. Rozumne by bylo se s touhle otazkou obratit na technickou podporu Lenova. Jiste radi pomohou. Ikdyz je tady temer jiste, ze z toho portu obraz nedostanete, neb to Lenovo nikde neslibuje.

Podle parametrů na Lenovu je to USB-C jenom čisté USB, nedá se přes něj protáhnout grafika (neumí alternate mode)

Ideapad S130 má USB-C jen na přenos dat, bohuže obraz z něj nedostaneš.

Vzhľadom na použitý Hardware(použitý procesor,čipset etc) táto funkcia v USB radiči implementovaná nieje,ďalší monitor bolo možné pripojiť do docking station vtedy vyrábanej,ovšem ideapad nemá potrebné konektory na pripojenie,to mali len thinkpad a thinkbook notebooky určitej modelovej rady,ideapady nie….

Existuje DisplayLink a mozna dalsi reseni, ktera neznam. Bohuzel to nemam vyzkouseno, takze urcite neberte jako doporuceni, ale spis jen tip, na co se zkusit podivat, zda by to pro vas bylo pouzitelne. Daji se koupit bud jen prevodniky na video nebo i dockovaci stanice. Za relativne malo penez to nabizi treba i-tec: https://i-tec.pro/produkt/usb3hdmi/ Je s tim nekolik problemu. Neni to uplne nenarocne na procesor. Je to pomalejsi nez primy graficky vystup, takze mohou byt problemy treba s odezvou na uzivatelske akce (treba presouvani oken programu). Co jsem se dival, tak caste jsou stiznosti na ovladace, zejmena starsi verze dodavane s vyrobkem. Udajne to neni moc vhodne na nejake dynamictejsi deni na monitoru. Na kancelarske pouziti by to mohlo jit.Idealne asi zkusit zapujcit, coz nevim, zda vam v nejakem obchode umozni nebo objednat z eshopu, kde se da do 14 dnu vratit.Koupit se da od necelych 1300: https://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/i-tec-usb3hdmi/ tim zhruba zdvojnasobite cenu notebooku USB-C s alternate modem by bylo samozrejme vhodnejsi, ale to vas notebook podle vseho nema.

Je to riesenie, ale ako som si to precital, tak mi prebehol mraz po chrbte. Ozivilo to vo mne spomienky, co som zazil v minulosti pri rieseni problemu s dokovacimi stanicami USB 3.0 od i-tec. Po pripoji spominanej DS k notebooku vyhodilo blue screen, alebo notebook rovno restartlo. Sposoboval to driver na stranke vyrobcu a alternativne drivre sice fungovali, ale asi tak, ze na externom displayi bol trhany pohyb pri presuvani okna vo windows. Stalo ma to dost casu, kym som sa pokus/omyl metodou dopracoval k bezproblemovym ovladacom.

Děkuji všem za odpovědi.

Zat asi zůstanu u toho, že si bezdrátové připojím mobil jako monitor, protože výstup z USB-C to opravdu neumí a adaptér, který není zrovna spolehlivý není to pravé ořechové.