» Poradna » Notebooky

USB boot menu

Dobrý den jmenuji se Tobiáš a jsem tu zas. :/Dnes mám ovšem jiný problém než tehdy a protože mi vaše rady pomohli žádám o ně znovu..Abych nějak celé zrekapituloval to oč se snažím a uvedl vás na pravou míru tak se o to pokusím v následujících krátkých větách snažím se přeinstalovat můj PC z flesh disku.. Celé se to dělá tak že z nahraného windowsu na fleshce nainstaluju do počítače.. jenže problém je že když se dostanu do Biosu dále do boot menu (při startu počítače) tak tam nikde nemám USB jako mají jiný.. pro upřesnění mého amaterského jazyka.. Máte tam např CD/DVD, atd.. mezi nimi by ovšem měl být Flesh Disk (USB) který dáte na první řádek tlačítkem F10 uložíte a restartujete počítač.. dále by měla samozřejmě začít reintalace celého windowsu... Jenže jak už jsem řekl nemám tam žádné USB.. Jediné co tam mám je jimi popsané "odnímatelné zařízení" Jenže bohužel.. pokud jsem zkusil dát na první místo onu funkci a po té zmáčkl f10 a restartoval.. nic se nestalo.. po restartování windows klasicky naběhl.. a žádná Instalace něho nikdy nenastala.. Očekávání/Rada od vás: Jak nahraju USB do boot menu ? popř jak si s tím poradit jinak ,ale aby to bylo stále s flesh disku... Děkuju moc..

Odpovědi na otázku

Hochu, ale ty o instalování nevíš vůbec nic - proč si o tom něco napřed nenajdeš (google). Návodů se na netu válí milión...------------------------------------------------------------------------------Ono taky záleží co máš za PC, jestli má UEFI nebo klasický bios, jaké Win. tam chceš instalovat, jestli existují ovladače, jakým způsobem hodláš provést aktivaci atd..

Google a kopec videotutoriálov na Youtube.

MS instalačky očekávají po bootu do x sekund zmáčknutí klávesy, jinak následuje boot z dalšího zařízení v pořadí, někdy se nestihne výzva ukázat na obrazovce a musí se trefit kdy klepnout...Do BOOTmenu může USB přidat jen update BIOSu tvé desky (notebooku) - hledej na stránkách výrobce jestli existuje novější verze co přidá podporu bootu z USB, jinak budeš muset vypálit instalaci na CD/DVD (stojí pár korun, to přežiješ

Hele, ani jsem to nečetl, nedá se to.

Na tom flash disku musíte mít spustitelný instalační obraz Windows a krom toho flash disk musí být příslušným programem (na př. Rufus) upraven pro spouštění. Tak si o tom něco přečtěte.

Ještě dodám, že pokud BIOS na flash disku spouštěcí sektor nenajde, hledá ho na dalším dostupném zařízení a to většinou je HDD.

Pokud ti ten USB konektor netrčí z kusu masa, je to flAsh disk. :)Jak jsi tu instalačku na ten flash disk dostal?

Odhaduji, že dal pouze z CD soubory okopírovat a na flashku vložit - a vymalováno, kdy čeká, že se mu to rozběhne.

Pokud to BIOS nepodporuje tak smůla. Jedině to "navést" např. z DVD/CD atd. Tj. vytvořit boot loader tam a pak to navést na to USB. Trochu nesmysl, ale možnost. Uvědomte si, že po restartu jde PC do BIOSu a ten mu určuje kam "jít". Podobné loader-y jsem dělal pro ARMy a vím, že je hezké sledovat možnost instalovaní skrze USB, ale za všechno může ten pán co před tím sedí. Prostě vím která páčka.

ale no tak, chlapi!sú zostavy BIOS, ktoré nemajú samostatnú položku USB, ale flešky nájdete v sekcii pevných diskov bios-u!teda milý synu hľadaj priority boot niekde medzi HDD! ak teda trváš na tejto možnosti spustenia inštalácie. osobne preferujem jednorázové spustenie inštalačky cez t.z.v. quick boot - pri štarte pc bios ponúkne stlačenie niektorej z funkčných kláves (dosky MSI F11 napríklad) na načítanie zariadení z ktorých je spustenie PC možné. nájdeš tam aj tú svoju flešku ak je korektne vyrobený zavádzač na nej

V niektorych pripadoch sa USB ako boot zariadenie nachadza v sekcii v BIOSe, kde volis prioritu Diskov.(teda ako keby pevnych diskov)USB klucik musis mat vlozeny pri zapnuti PC, aby ho BIOS "videl"