» Poradna » Programy

USB bluetooth jako sériový port v linuxu

Neví někdo jak nastavit USB bluetooth jako sériový port v ubuntu? Ve win je to otázka dvou kliknutí :)

Odpovědi na otázku

To jako že je ve Windows možné k bluetooth připojit třeba sériovou myš?

On asi myslí situaci kdy obvykle program BlueSolei emuluje bluetooth adaptér jako sériový port aby některé pitomější programy pro Windows ten adaptér vůbec nalezly.

Chtělo by to aby autor napsal co se vlastně chystá dělat,protože emulace adaptéru bluetooth jako sériového portu je v Linuxu kravina,protože jsem ještě nezažil situaci kdy by to bylo potřeba.

A jen pro pořádek,emulace způsobí,že se přenosová rychlost smrskne na maximálně 9kb/s,takže nechápu proč by to někdo dělal

No právě, nejsa z Windows světa, vůbec nechápu, proč by měl člověk chtít, aby si Bluetooth zařízení hrálo na seriové. Je to tedy berlička, která nahrazuje skutečnou funkcionalitu? Každopádně, s Linuxem je velmi snadné dělat cokoli s jakýmkoli zařízením. Prostě se udělá ln od někud někam, a je to. Řeším takhle připojení jednoho speciálního sériového zařízení připojené přes serial-usb redukci, jehož software běží v dosboxu.

Problém ve Windows byl třeba u MyPhoneExplorer 1.3 (dost stará verze),který se prostě nedokázal připojit k telefonu přes bluetooth jinak než tím způsobem,že program který ovládal bluetooth,emuloval tohle zařízení jako serial port a program si to potom našel jako sériový kabel (takže ano,je to berlička),je to výhodné když potřebuji propojit něco s počítačem přes bluetooth a následně s programem který bluetooth nezná.Ale za skoro 10 let na Linuxu jsem se nikdy s ničím takovým nesetkal,hlavně proto,že přes bluetooth se spárují nejvíce mobilní telefony a různá sluchátka a ta fungují okamžitě

Omlouvám se, že odpovídám takhle pozdě.
Chystám se rozjet diagnostiku automobilu (http://freediag.sourceforge.net/).... Mám klasické OBDII zařízení s elm327, které místo klasického RS232 kabelu s D-Sub konektorem, komunikuje přez bluetooth rozhraní.

Příkaz rfcomm bind 0 vytvoří zařízení /dev/rfcomm0, se kterým lze zacházet jako se seriovým, jestli se nepletu.

Nebo se to dá udělat přes /etc/bluetooth/rfcomm.conf.

Myslím, že tudy vede cesta.