» Poradna » Notebooky

Usb 3.0

Zdravím všechny, prosím o pomoc mám notebook ASUS K75VJ a USB porty 3.0 jsou neaktivní, v PC je nevidím, ale když připojím na ně telefon tak se nabijí. Na stránkách výrobce jsem nenalez žádnou pomoc a ani u Intelu.

Odpovědi na otázku

Pokiaľ na USB nie je nič pripojené - jasné, že nič nevidíš. Je to len konektor.Keď pripojíš mobil, jasne, že bude napájať - USB je pripojená a dodáva 5V. Ak chceš, aby sa mobil v PC objavil, musíš to na mobile nastaviť/povoliť - ako USB storage.... a vtedy sa USB prejaví ako pripojené zariadenie.V Správcovi zariadení sa objavuje? Ak áno (často ako USB 3.0 Root Hub) - tak sú aktívne (ale len keď niečo pripojíš, inak sú v stave "pohotovosti").

Ani ve správci to nevidím, ten notebook mam uz tri roky a nikdy jsem to tam neviděl. Měl jsem to asi reklamovat, ale na to je uz pozdě

Aky OS (Windows) mas nainstalovany.Na oficialnych strankach Asus podporuje pre tento model len Windows 8 - 8.1 64-bit.https://www.asus.com/support/Download/3/401/0/5/

ano měl jsem 8.1 64bit, ale přešel jsem na W10, ale i tak při 8.1 to nefungovalo

A co takhle třeba flash disk, myš nebo klávesnice fungují?

Nic ani myš, klávesnice nebo flash disk...

Nepoznám tento ntb, ale nedá sa podpora USB3.0 zapnúť / vypnúť v Biose?

bohužel v tom se nevyznám, takže nevím

Takže pokud to správně chápu:Před třemi roky sis koupil notebook. Od začátku nefungovaly usb porty.A nyní, po třech letech ses probudil, začalo ti to vadit a chceš to řešit.Zkrátka - unikát....

Ano chapes to dobře (jen upřesním staré usb jede, jen ne usb 3.0). Kdybych to nechtěl řešit tak sem nepíšu, máš nějaký nápad co s těmi porty?

Dát to někomu, kdo zjistí jestli jsou vůbec fyzicky zapojené, když to nikdy nejelo

Kdyby to nebylo zapojené tak by tam asi nebyl proud, nebo ne?

tak ty jsou mrtvý :/ bohužel oprava by tě vyšla draho (vyměnit by se musela celá MB) mě nejde touchpad a ani jedna USB3 (do jedný proud nejde vůbec ale konektor je zdravej a dro druhý mi proud sice jde ale nějak se mi povedlo vytáhnout s flashkou ten modrej plast a pak jsem tam po tmě něco dával a dal jsem to tam obráceně , šlo to tam špatně tak jsem si to hned uvědomil a normálně jsem to tam dal s použitím normálních sil ale pak to nešlo a když jsem to vytáhl a podíval se na očekávanou myšlenku tak se doopravdy ohnul jeden datovej pin takže max na nabíjení