USB 3:0, nefunguje jedno USB

Dobrý den, koupil jsem si PCiE usb 3:0 kartu, a novou skříň, napoji do ní Molex a zapojil 1 konektor od skříně na USB 3:0, a na PC funguje pouzde jedno USB, to druhé funguje, když připojím starší klávesnici, tak v pohodě, ale třeba flash disk, hardisk mně vůbec nenačte, to druhé bez problému. Nevtíe jak to vyřešit ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Teď jsem zkoušel připojovat USB 2:0 zařízení a nižší, načte je bez problému, ale USB 3.0 zařízení načte jenom to USB 3.0 jedno, a přitom mají společný konektor.

USB3 mají v konektoru přidané piny, možná je v nich problém. "Zavergluj" s konektorem, párkrát ho zasuň a vysuň.

Beze změny, stále nefunguje.

nevíte něco, jak to opravit ?

Ne. Vada může být jak v konektoru na case, tak na opačné straně v kartě a koneckonců i v kabelu či v jeho připojení na "case" straně. Pokud máš USB3 header i na MB, zkus to píchnout tam. Vypůjč jinou kartu … Do tvé karty píchni jiný kabel s USB3 … Mimochodem, na té kartě jsou pojistky pro každý port ("odpor" s hodnotou 0), změř zda je v každém portu 5V. Možná jedou jen "věci", které nepotřebují napájení.

a když to nebudu řešit ? Může se něco stát ? Když do toho budu zapojovat jen ty USB 2:0 a v případě USB 3:0 zapojím vedle ?

Nestane se nejspíš nic. Ale mne by to štvalo

Původ řadiče? Tohle chování připomíná no-name Čínu.Čipset řadiče?

karta USB je I-tec Pcie usb 3:0 a skříň evolveo ray 5

Tato, nebo jiná?https://i-tec.cz/produkt/pce22u3/3:0 je skóre ve sportu, USB je 3.0.Leze to z Tebe jak z chlupaté deky. Čipset řadiče?

tato

jsem v tom trochu lajk, co je ten čipset řadiče ? Jako deska, ta je intel h81

Ten by jsi zjistil treba v dmesg v linuxu. Pak by jsi taky zjistil ze ten Itek prodava cinsky hw jako treba primacord, axagon, connect-it, d-link, tp-link, yenkee, belkin, beik nebo zhruba 75% toho co se prodava na amazonu.Ale netvrdim, ze mi treba d-link, beik, axagon aj. nefungujou dobre. Zatim jsem koupil jen nefunkcni kabel od aka primacordu protoze to neni vyrobce.

ta karta co jste poslal, ta je ona, kterou mám zapojenou a v ní přídavné napájení MOLEX

Nemůže to být SW vada ?

ovladače jsem nainstalovat z webu výrobce a furt nic

???

Děkuji

Skús linux ako to bude fungovať.

V linuxu, stále nefunguje

Čipset řadiče je napsaný na největším čipu řadiče. Zkus jiný slot, ovladače odsud: https://www.win-raid.com/t834f25-USB-Drivers-origi... případně aktualizuj i firmware: https://www.station-drivers.com/index.php

Zkoušel jsem ty intel ovladače, a nejdou nainstalovat

Řekl bych, že řadič na té kartě není Intel

Co je napsané na hlavním čipu karty? VLI VL805?

Nezlomil/neohnul jsi při zapojování konektoru do kartičky nějaký pin?

Ne, neohnul, pravda že ten konektor do karty nešel zacvaknout, i když jsem tlačil. Ale měl by být v pořádku zapojený, nebo to musí cvaknout ? Ale kdyby nebyl zapojený na max tak, tak třeba to USB nebude reagovat vůbec ne ?

Dával jsem si pozor abych ho nezapojoval obráceně, nebo něco.

Pokiaľ by si to vkladal normálne, tak konektor sa zacvakne s minimálnym odporom. Ako píšeš - tlačil si, tlačil, ale asi si nezatlačil poriadne, alebo až priveľmi - a mohol si tam niečo ohnúť. No a možno i preto ten druhý USB 3.0 je bez napätia.

na 100%, díval jsem se do karty i do konektoru ještě baterkou aby byly piny na 100% správně dané, dal jsem to správnou stranou. i jak je ta vyhloubenina na tom konektoru na tu pojistku, tak to ukazuje že je to správně a tlačil jsem, sice jsem neslyšel cvaknutí, a zdá se že to není možná na max, ale ohnout se nic nemohlo.

Jak tomu mám rozumět? Zkontroloval jsi tedy vizuálně ty piny v zásuvce na kartičce? Jsou tam všechny, není žádný zlomený? Konektor musí být na "max" (nadoraz) zasunutý. Pokud je vše OK, pak je chyba v kabelu z kejsu. USB 3.0 bývá bohužel zalisovaný a je třeba vyměnit celý front panel s USB3.0, včetně kabelu s konektorem. Toto bývá jedna z nejčastějších závad nových skříní. Na prvním místě suverénně trůní vadné LEDky. O druhé soupeří vadné FP USB vs audio. Zkontroluj také, zda je pořádně na "max" zasunutý Molex. Někdy to není snadné nasadit. Setkal jsem se i s tím, že byly prohozené +5 a +12V. Některé měly větší dutinky, takže kolíky z protikusu "kvedlaly".☺

Tak to zkontroluj teď, vytáhni ten konektor a zkontroluj, jestli skutečně není nějaký pin ohnutý. To tvoje tlačení je podezřelé.

Jen pro kontrolu: skříň je "běžná", nemá náhodou atypický konektor k těm USB3 ???

skříň je běžná, má standartní konektory - evolveo ray 5rb

Sehnal jsem USB 2:0 hardisk, a připojil ho do USB a naběhl bez problému. Takže to napětí tam je

prostě pouze zařízení s USB 3:0 mi to nenačte vůbec

prostě nejdou ty přídavné piny pro USB3 …

a který jsou to podle nějákého obrázku ? Takže karta bude v pořádku ne ? Takže vadný přední panel na skříni ? Nebo nějáký ovladače mám zkusit ještě ? Kdyby nešli ty přídavné piny, tak mi to půjde aspoň jako USB 2:0 ty zařízení ne ?

Tak otevři kompl a vytáhni ten konektor a zkontroluj, jestli není nějaký pin na kartě ohnutý. Tak budeš vědět, jestli jsi něco nepodělal tím tvým tlačením. Pokud to bude v pořádku, tak jdi po dalším. Já když jsem dával do PC kartu s USB 3.0, tak jsem ji zacvakl, napojil na panel a jela na první dobrou, ani jsem nepotřeboval žádné ovladače. A konektor tam zajel bez odporu jak do maminy, nic jsem nemusel tlačit.

kompl jsem otevřel, konektor odpojil, piny jsou v pořádku, zapojil, zase tak jak to šlo, a USB stále nefunguje, ale je pod napětím, usb 2:0 hardisk v pořádku vzal, a když po svítím do skříně na ty USB piny tak se zdají taky v pořádku, ale to USB pod napětím je když mi vezme hardisk.

nemělo by to vzít ty USB 3:0, brát aspoň jako kdybych to zapojoval do USB 2:0 ? že ty to bere

Tak ještě jednou. Máš tuto kartu https://i-tec.cz/produkt/pce22u3/ a tuto skříň http://tinyurl.com/y7pumr4e. 1. Konektory USB 3.0 na KARTĚ (ty zadní) jsou v pořádku a berou zařízení USB 3.0?2. Na bedně jede jen jeden konektor USB 3.0 ze dvou?3. Zapojuješ na bedně skutečně do USB 3.0 (do modrých - vpravo od vypínače)

1, Ano mám tuto kartu, skříň mám EVOLVEO RAY 5RB, ano v zadu jsou v pořádku, ano jeden ten uplně v pravo, jede v poradku, a ten hned vedle něho USB 3.0, čte pouze USB 2:0 zařízení a nižší, i hardisk usb 2:0, takže to USB je pod napětím 3. ano zapojuji

Tak karta je s největší pravděpodobností v pořádku, vypadá to na problém s vlastním konektorem USB 3.0 ve skříni, jak psal už pcmaker. Ten konektor nezvládá protokol USB 3.0, asi jsou funkční jen "piny", které umožňují provoz USB 2.0 (alespoň - taky nemuselo jet nic). Buď se s tím smířit nebo reklamovat bednu.

Děkuji, takže ovladačema to nebude na 100 % ? Ale vadné USB v té bedně, můžu to USB dále provozovat ze zařízeními USB 2;0, ještě přemýšlím zda reklamovat nebo ne, myslíte že to nemám řešit to jedno USB ?

Tak pokud to nevadí, lze to provozovat jako USB 2.0. Upřímné, než podstoupit reklamaci bedny, tak to vydržím. Mám taky bednu, která neměla zapojené USB 3.0, pořídil jsem kartu pro zapojení a stejně je nevyužívám, vyřešil jsem to tak, že mám na stole USB 3.0 hub v bedně zezadu natrvalo připojený, a do něj zapojuji dle potřeby. Pěkný den.