» Poradna » Mobily

USA SIM karta

Dobrý den, lze nějak, jak-koliv sehnat SIM kartu z CA nebo USA jaký koliv operátor? Aby v ČR normálně fungovala v roamingu, ale měl bych USA (Popř. Canada) číslo např: +1 800-855-9755? Jak je to pak s udržováním čísla? Tam se nedobíjí jako u nás ale před dobíjí a až se vyčerpa a nedobije je se co se stane?Moc Vám všem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Odpovědi na otázku

No jít by to mohlo ale nevím nevím zda to operator posle do cr :/

Jdi na stránku operátora, od kterého chceš SIM kartu, a zkus udělat objednávku. Pokud to nepůjde (třeba z toho důvodu, že operátor zásilku neposílá do zahraničí), tak jdi na eBay a novou SIM kartu si můžeš koupit zde od nějakého uživatele. (Namátkou jsem zkoušel zadat např. Verizon či AT&T - a neměl by s tím být problém.) Dobíjení kreditu by pak mělo jít normálně přes platební kartu - když jsem pročítal FAQ od Verizonu, tak jsem tam nenarazil na to, že by zahraniční platební karty nějak blokoval. Takže by to mělo být OK.Co se toho "předdobíjetí" a "dobíjení" týče - je potřeba rozlišovat:- Prepaid Plan (= "předdobíjení") - platíš každý měsíc určitou částku.- Pay As You Go (= "dobíjení") - normální předplacená karta jako u nás; dobíjíš kredit, když potřebuješ. Samozřejmě kredit má určitou životnost a když po určitém časovém úseku kartu nedobiješ, tak se umrtví a kredit propadne. Stejně jako u karet v ČR.

Jenom se zeptam Postpaid Plan se rovna paušal?

Třeba toto je paušalní SIM a tudíž to není to co chci? http://www.ebay.com/itm/VERIZON-MICRO-SIM-CAR... Ještě jsem se zapoměl zeptat jak je to s aktivací předplacene Pay As You Go SIM karty?Kdyby mě ale stačíla UK sim karta tak tato je optimalní? http://www.ebay.com/itm/PAYG-double-dual-stan...

Ano, chápeš to naprosto správně - "Postpaid Plan" je klasický paušál, kdy máš uzavřenou smlouvu s operátorem - a ten ti každý měsíc posílá vyučtování za využité služby.Aktivace SIM karty probíhá různě - odesláním nějakého kódu či aktivací přes internet (popř. ještě nějak jinak). Některý operátor si za to může i něco účtovat. K těm tvým odkazům:- Ty Verizon SIM karty jsou prepaid a postpaid -> tudíž to není, co hledáš.- U té GiffGaff karty si nejsem úplně jistý, ale řekl bych, že je to prepaid -> takže nic.Na tom eBayi se drž inzerátů, kde je jasně uvedenou "Pay As You Go" - např.:- http://www.ebay.com/itm/Three-UK-SIM-Card-wit... - http://www.ebay.com/itm/VODAFONE-UK-PAY-AS-YO...

Mohl bys taky sehnat USA číslo přes nějakýho VOIP něco jako Skype... a simku bys třeba ani nemusel kupovat. Jen si dobít kredit do online služby.

hlavne si nekupujte SIM z teto adresy : http://www.simusa.cz/pokryti je sileny a to i ve velkych mestech pr. NYCdata pouze EDGE coz je naprosto nepouzitelnepouze vyhozene penize!!!!na kazdem letisti je automat na prepaid SIM kupte si to az na mistepouze vyhozene penize!!!!