» Poradna » Počítačové sítě

URL Rewriting

Zdravím ...

mám taký poblém že sa mi nedarí rozchodiť URL Rewriting a neviem ako ďalej.
V momente keď napíšem do .htaccess "RewriteEngine on" tak stránka mi už ďalej nefunguje napíše mi "Internal Server Error" a tak vás prosím o radu ako ďalej.

Ďakujem

Odpovědi na otázku

Zalezi na tom, ako a ci mas nakonfigurovany web server (Apache, IIS...?)?

no tak až takto sa do toho nerozumiem... nejaké laické vysvetlenie ? :)

Ponajprv, aky mas web server?

naisto to neviem ale pravdepodobne to pôjde na tento http://websupport.sk/...

a doma robím cez AppServ ak ti to niečo vraví

Mas tam Apache 2.2.x, najdi si httpd.conf a pozri, ci mas zapnuty rewrite

tak sú tam dva také súbory a jeden je v zložke original no a našiel som vo vnútri iba "#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so"
takže neviem čo s tým.

daj prec #

ale ani tak to nepomohlo...

a najdi si este "Allow Override None" a zmen na "Allow Override All". Nezabudni restartovat Apache

aha tak vďaka :) ...a ešte ako to nastavím na webe?

Ak myslis poskytovatela web priestoru, tak to nenastavis, ale urcite ti to povedia, ci maju "rewrite", resp. ti ho zapnu

ok...tak ti veľmi pekne ďakujem za rady a pekný deň prajem :)