» Poradna » Web a internet

Určení polohy

Měl bych otázku na kterou mi nikdo neumí odpovědět ,většinou večerjak dám na notebloku nebo na telefonu zjistit polohu, na telefonupředpověď počasí podle polohy tak mi to ukazuje že jsem v rusku ,přes den mi to ukáže polohu na 10 metrů kde jsem ale večer prostě rusko.dík za názor

Odpovědi na otázku

Tak si vypni tu ruskou VPNku.

Zjevně se neptáš správných lidí. Přitom vysvětlení je snadné. Přes den jsi s mobilem venku, takže bere polohu z GPS (přesně), kdežto večer jsi doma, takže bez příjmu GPS a připojen na WiFi na tvé internetové přípojce, jejíž IP adresa je z nějakého důvodu v databázích přiřazena k Rusku.

V telefonu vypnou A-GPS, pozice se určuje viz:https://cs.wikipedia.org/wiki/A-GPS(telefon je s největší pravděpodobností zavirován)

Nesmysl, A-GPS není nic jiného, než že mobil příjme efemeridy rychle datovou cestou, takže nemusí čekat na pomalé stažení z GPS družic. Vypnutí A-GPS nijak neomezí funkčnost GPS, jen prvotní určení polohy je pomalé - až cca 12,5 minuty.

Teleportace?

Takže rozdíl je mezi připojením venku a doma nebo přes den a večer?

nemyslel jsem rozdíl venku a domamyslel jsem doma napojený na stejnou wifipřes den mi to na notebouku a tel. ukáže přesnou polohu kde jsema večer mi to ukazuje že jsem prostě v rusku jak na telefonu tak na mapáchv nodbuku

Takže stejný provider? Co ti na to řekl on?BTW - "notebouk" a "nodbuk" - nebude problém v tom, že používáš rozdílná zařízení?

Vysvetleni je jednoduche. Jste rusky pracovnik jezdici do novych samozvanych republik. Vecer doma v Rusku, behem dne mimo.