Určení ceny PC

Zdravím, potřeboval bych zjistit, jakou hodnotu má můj 1 rok používaný PC, sám si nedokážu odhadnout cenu.Grafická karta - MSI GeForce GTX 1060 3GB GT OC - 6500,-Procesor - AMD Athlon X4 880K - 2300,-Základní deska - GIGABYTE F2A68HM-S1 - 1200,-Paměť RAM - HyperX Kingston Fury 8GB 1600MHz DDR3 - 1800,-Pevný disk - Seagate Barracuda 1TB - 1150,- WD 120GB (s Windows 10 pro) - 700,-Case - SilentiumPC Regnum RG4TF s průhledným bokem - 1300,-Zdroj - 400W - 600,-

Odpovědi na otázku

Za tohle, maximálně tak 6000,- a ani to bych ti nedal.CPU, deska? Skoro nejlevnější bazmek na trhu.Grafika je jediný co ujde.

jedině grafika je použitelná

tohle někdo koupil před rokem? to už se snad neprodává ne?

... ale předtím 1 rokem ho přeci 2-3 roky nepoužíval ...

Maximáně cca 5-6 tisíc.880K bylo zastaralé už v roce 2016, kdy vyšlo, ta deska je ještě o dva roky starší. Takže tohle je skoro bezcenné. Ale dejme tomu, že za desku s CPU i RAM bys mohl dostat cca 2000,-.Jetá GTX 1060 3GB se prodává od cca 2000,-, ale to je to poslední, to tomu trochu zvedá cenu.A dál tam není skoro nic. Disky jsou po pár stovkách, W10 Pro je přespokládám bez licence, tedy také 0,-. Bedna také pár stovek. No a "Zdroj - 400W - 600,-" měl hodnotu 0,- už když jsi ho kupoval, protože to není zdroj, ale atrapa.Když o tom tak přemýšlím, i těch 5-6 tisíc je za to opravdu hodně, ale reálné to je. Vždy se najde nějaký blbec, co to koupí. Ty jsi to také loni koupil i když to nemělo sebemenší smysl.

Takový PC bych si radši nechal jako záložní nebo jako pracovní na nějaký brouzdání po netu a práci ve Wordu... Dobrý skladiště jsou na tohle prarodiče

něco podobného jsem si poskládal na úpravu fotek, přidal 1/2 TB SSD, 12 GB paměti a spokojenost. Akorát to celé stálo flašku, 400 kč za paměť a nové SSD. Krom grafiky u tebe téměř bezcenné

Přesně, kromě grafiky za flašku rumu

Proboha neblázni! Škoda RUMU za tohle, spíš ten kdo PC by si vzal, by zasloužil k tomu flašku rumu

Hele, tak obyčejný Božkov Tuzemák bych mu za to dal. Božkov Republika už ne

chudák ten, který si to koupí jako "herní dělo"

Neexistují žádné tabulky s cenami použitých počítačů. Cena je taková, jakou ti někdo bude ochoten dát. Procesor + deska odpad, grafika slabý průměr, použity harddisk bezcenný a SSD malé, nepoužitelné. Windows evidentně nelegální licence a k tomu zdroj beze jména. Za tohle je i 5000 moc.

Win může být legální jen se může jednat o prerodanou licenci.

silně pochybuju. Navíc verze Pro na takovémhle stroji?

Tak u těch přeprodaných licencí není velký cenový rozdíl mezi Pro a Home.

Na aukčních portálech mají dnes zavřeno? Aukce je jediný rozumný postup, jak zjistit skutečnou cenu. Tyhle nesmyslné dotazy na cenu nějaké popelnice se objevují v poradně asi tak dvakrát denně, někteří tady střílejí od pasu nějaké podivné cifry a nikam to nevede. Cena počítače je částka, kterou je někdo ochoten zaplatit, nikoliv částka, kterou někdo "odhadne", aniž by platil.