» Poradna » Web a internet

Urážky přes e-mail

Zdravím, mohl by mi někdo prosím poradit jestli se dá zjistit adresa člověka (alespoň přibližná) který mi poslal urážlivý email? O nic velkého nejde, ale ráda bych zjistila kdo vynaložil snahu aby si vytvořil novou mailovou schránku a napsal mi pár srdceryvných slov. Nedělám si iluze že dá zjistit kdo seděl za pc, ale pár tipů mám a tohle by moje dilema vyřešilo. Děkuji za případnou odpoveď.

Odpovědi na otázku

Obycejny clovek nema sanci neco zjistit. Policie levou zadni. Dej si jeho adresu do spamlistu. Bude ti psat dal a tebe to nebude obtezovat protoze to nebudes cist.M

Z hlavičiek e-mailu možno zistíš poštový server, možno zistíš IP adresu (ale to bude na 100% adresa poskytovateľa) - takže žiadne CSI, NCSI, FBI ani iné fičuríny z týchto seriálov sa konať nebudú. A aj keby sa zistilo, odkiaľ to letelo - na zistenie presnej osoby/PC - na to treba súdny príkaz. ISP totiž nie je povinn súkromnej osobe poskytovať takéto informácie, má to dokonca ZAKÁZANÉ.

Odpovez mu jako tvuj manzel pritel bratr stryc deda, ze mate treba zrovna tu adresu spolecnou

Ne, ty jako laik nemůžeš zjistit nic. Jinak on na založení schránky zase tolik snahy vynakládat nemusel. Dá se to v případě potřeby naklikat za pár sekund :)