» Poradna » Programy

Upscaling

Dobrý den
Napadlo mně experimentovat s videm:
Většinu filmů starších filmů mám v AVI formátu a chci je převádět do MOV popřípadě MP4 formátů aby mně to sežralo Apple TV.
Jaké rozlišení pro SD filmy? 720p nebo 1080p?
Jaký datový tok? A otázka k čemu je to dobré vůbec? Když budu mít dám příklad nekvalitní záběr a převedu ho na Full HD s datovým tokem 30 MB/s tak jako co se stane? Prostě mně to nějak polopaticky rozepsat kolik MB/s by měl tak optimálně mít..
Jaký je rozdíl upscalingu mezi 720p a 1080p?..

Jinak mám pár video kazet které bych rád archivoval ..má to vůbec cenu? Nebude to vypadat zle na velké televizi? Mám z toho celkem strach,ale zase jsou to neopakovatelné záběry..

Odpovědi na otázku

Na VHS (Hi8 stačí z kamery) nějaký dobrý analogový převodník, externí USB, s vlastní HW kompresí (nebude ti "utíkat" zvuk), nebo SW. Lze nahrávat i z rekordéru, který má výstup pro PC.
Upscaling na digitálním PC videu nemá význam, z dané kvality již nelze získat více podrobností. Nemá význam např. video v SD kvalitě 720x576x25fps zvětšovat na 720p, zvýší se datový tok, ale více detailů tam nebude, to lze vždy ošetřit SW při přehrávání a přitom zůstane zachován původní formát.
Při převodu do *.mov, hlavně kodek h.264, audio podle vstupu. Datový tok u SD do 4 mbit/s (~2,5) a u FHD do 25 mbit/s (~15).
Dodatek: Profesionální HW upscaling, jako to dělají TV se provozuje na mašinách za více než 150kKč, a ty jsou schopné dosáhnout zlepšení, a i odstranit interlacing na vysoké úrovni, ale SW by to trvalo strašně dlouho, tam to dělají HW velmi výkonné čipy.

To sa este zapotis ak to budes prevadzat na novu pripravovanu technologiu TVP v rozliseni 4K... Uplne najlepsie je prevadzat 10 pixelovy obrazok na HD. Kvalita bude nezrovnatelne lepsia. Je ale pravda, nebude to take mrnave a vyplni to celu obrazovku.

stahnisy Format Factory

to nedělej to je k ničemu, kdyžtak použij handbrake a jako kvalitu tam použij 25-22 pokud to jsou vykopávky v AVI, je to ,,logaritmická kvalita" 20 je normal a mezi 15-20 je ultra kvalita (i velikost)

pikantní je že AAC je ale jen ffmeg takže někdy to OGG, AC3, MP3 co máte v AVI je dokonce kvalitnější než získáte tady z Handbrake, takže tam musíte dát kvalitu na 256 nebo 320 kbps, garantuji že s lepším audio vybavením to je slyšet, nebo zkuste použít Nero Recode, to padá při otevírání a reenkodování již hotových AVI a MPG, je to hlavně na DVD, pokud to ale nespadne a načte v pohodě tak tam je kvalita ,,maximální"

dejte Nero AAC - HE-AAC použít a 112 nebo 128 (což je lepší než ffmpeg 320 AAC, u filmů, kde se nehaje na výšky) a video si nastavte podle rozlišení

spíš bych ty věci ale postahoval znova, to mi připadá rozmější, z kat.ph ale nevim co máte, podle mě je zbytečný luxus Apple Tv kupovat, protože dneska i ten největší šutn od Aceru nebo jakýkoliv netbook jednak přehraje 1080p a jednak má digitální výstup zvuku i audia a tv = druhý monitor, ve Windows 7 stačí zmáčknout klávesy Win + P a pak eventuelně nastavit 1920 x 1080 a je to

přirozeně třeba budete muset upravit gammu, jas a kontrast na tv / ve windows ale to se dá řešit profilama. . a přehraje vám to všechno, pochybuji že apple TV přehraje hudební formát OGG, APE nebo FLAC

ještě by se babízala jedna možnost - AVI a MP4 je kontejner, zkuste jen přejmenovat příponu u těch souborů a šoupnout to tam, třeba to půjde přehrát rovnou,

No ma hladinka alkoholz neni mala...ale KURVjA ODBORNIKU MLC! Jen kecas o nactenych vecech, rekl bych, ze Dolphh o tom vi i prakticky daleko vic nez ty, ty TY CTENARI, no...už jsi dokazal nahradit to trafo optoclenem?

provádět upscaling rovnou na videosouborech mi přijde kravina. Ono to neumí ta televize?

Máme TV Philips LCD, stála cca 9k a upscaling umí naprosto v pohodě a díky tomu na tom i ripy 640 pixelů široké jsou celkem dobře koukatelné.

Kazety má smysl zdigitalizovat pouze pokud je na nich něco, co se nedá jinde sehnat - rodinná videa atd. Jinak projít různá internetová úložiště, koupit ve výprodeji atd.