UPS Záložní zdroj

Zdravím mám dotaz k jednomu ze svých UPS přesněji toto: https://www.zaloznizdroje-ups.cz/produkt/vision-vst-800/Baterka už odchází do věcných končin na displeji píše výdrž 50min a po 4min se ukončí běh na baterii a vypnou se spotřebiče k tomu připojené Tak můj dotaz zni když jsem do toho vlezl píšou tam 2x 12vdc 7ah což chápu 2 baterie o kapacitě 7ah tak jsem si ji našel samozřejmě odkaz: https://www.alza.cz/emos-bezudrzbovy-oloveny-... Ale pak jsem našel ještě tu samou baterií dokonce má i stejné rozměry akorát je 9ahOdkaz: https://www.alza.cz/emos-bezudrzbovy-oloveny-... Můj dotaz zní když mají stejné rozměry oboje co kdybych koupil 2x tyto 9ah bude to s tím fungovat?? Nebo bude problém?Všem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

bude, len budes mat vyssiu vydrz na bateriu

9Ah bude fungovat a dokonce lepe (vydrzi delsi cas).ALE: 1) nekupuj to v Alze, ale v obchode s elektrosoucastkami 2) dej si pozor na velikost konektoru - delaji se 4.7 a 6.3mm - ne ze by to neslo predelat, ale je to pruda a je lepsi koupit to co v UPS ted mas 3) kup aspon lepe akumulator nejakake "znacky" - treba Panasonic, kdyz ho sezenes

Aha tak tak teď už chápu v názvu to 4.7 a 6.3 ... to jsem pořád nechápal k čemu to tam udávají když rozměry ve specifikacích jsou stejné.Každopádně děkuji za info už jsem se domluvil s kamarádem co dělá u jednoho poskytovatele internetu že mě prodají 2 baterie copoužívají oni což by nemusel být nejaký no name shit .. :)

Teoreticky to fungovat bude, ale UPS může mít vnitřní diagnostiku a pokud uvidí vyšší kapacitu, než má deklarované nebo bude nabíjecí proud vyšší, než u původní, může to skončit nějakou chybou.

No, a tu vyšší kapacitu pozná jak? Docela by mě to zajímalo.Nabíjecí proud není něco, co by nastavoval akumulátor, je to záležitost nabíjecích obvodů. A je-li proud nižší, než připouští, opakuji: než připouští akumulátor, tak jenom nabíjení trvá déle.

Jedině jak by to mohlo zlobit, tak v případě že by si UPSka počítala kolik energie už dodala do baterek a podle záznamů by už měly být dávno nabitý, ale pořád by tam ještě hodně teklo. Z toho by se usoudilo, že baterka je vadná a dodanou energii ztápí na teplo.(a v reálu by se akorát nabíjela, jelikož je velká). Tohle ale nevím jestli vůbec nějaká UPS dělá a hlavně by ta kapacita musela být třeba aspoň trojnásobná. Rozhodně ne větší o pár procent.

Takovou drobnou změnu kapacity určitě detekovat nebude. Navíc proud si řídí UPSka, to neovlivňuje baterka